Ogłoszenia Parafialne – I Niedziela Adwentu 03.12.2023

Chrześcijanin, który pragnie wytrwać na drodze ewangelicznej, winien nieustannie doskonalić swoją czujność, ponieważ droga ludzkiego życia pełna jest niespodzianek. Dzieje się tak dlatego, iż w życiu człowieka spotykają się ze sobą dwa odmienne światy, którym brak wspólnego punktu porozumienia. Z jednej strony jest to świat Boskiej łaski, a z drugiej świat księcia ciemności. Spotkanie z jednym i drugim światem wymaga wielkiej czujności. Dlatego więc u progu nowego roku kościelnego słyszymy Chrystusowe wezwanie do czuwania. Jest to bowiem swoistego rodzaju program nie tylko adwentu, ale zasadniczy kierunek całego chrześcijańskiego życia.

a. W poniedziałek, 4 grudnia – wspomnienie dowolne św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Msza św. w intencji górników i ich rodzin o godz. 10,00.

b. W środę, 6 grudnia – wspomnienie dowolne św. Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego naszej diecezji

c. W czwartek, 7 grudnia – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się za pracujących na Niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe powołania do służby w Chrystusowym Kościele. Cicha adoracja od godz. 16.30 do rozpoczęcia Mszy.

d. W piątek , 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze w naszym kościele o godz. 7.30 i 17.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii w tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 podczas, której będzie poświecenie medalików. Po Mszy spotkanie z rodzicami w kościele. Z racji uroczystości nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. W poniedziałek, 4 grudnia, rozpoczęcie rorat. Roraty w tygodniu od poniedziałku do piątku odprawiane będą o godz. 17.00. W sobotę roraty o godz. 7.30. Bardzo gorąco zachęcamy do udziału wszystkich, a szczególnie dzieci.

3. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00., a następnie Msza św..

4. W nawiązaniu do wcześniejszych ogłoszeń, zachęcających do udziału w Ruchu Domowego Kościoła, serdecznie zapraszamy, nowe małżeństwa na spotkanie, które będzie w przyszłą niedzielę, 10 grudnia, o godz. 15.00. w budynku starej plebanii.

5. W przyszłą niedzielę Msza z kazaniem dla dzieci o godzinie 11.30. Zapraszamy dzieci do wspólnej modlitwy

6. Od przyszłej niedzieli, 10 grudnia,  po Mszach św. można będzie nabyć  świece, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze świec zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym. Opłatki na stół wigilijny rozprowadzać będziemy również za tydzień. Przypominamy, że ofiary z opłatków przeznaczone są na cele parafialne związane z wynagrodzeniem pracujących dla parafii.

7. Akcja Katolicka prowadzi zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących. W wybranych sklepach w Rzykach: Wizan, u P. Rakowskich i na Praciakach można dokonać tych zakupów. Można też zostawić taką żywność w koszach położonych przy  bocznych ołtarzach naszego kościoła lub złożyć ofiarę pieniężną na ten cel.  Akcja potrwa do 16 grudnia.

8. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Dobrego wypoczynku niedzielnego

i radosnego przeżywania adwentu wraz z Bogiem.