OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 9.10.2022r. XXVIII Niedziela Zwykła

Poczucia wdzięczności trzeba się ciągle uczyć; to swoistego rodzaju sztuka, która wymaga nieustannego doskonalenia. Wdzięczność to umiejętność ludzkiego ducha. Człowiek, który nie potrafi być wdzięczny i nie docenia drugiego człowieka, ma także poważny problem z dowartościowaniem samego siebie; żyje bowiem w przekonaniu, że to, co otrzymał, ma tylko dla siebie, jemu się to należy; to typowa postawa reprezentowana przez dziewięciu uzdrowionych uważających się za dzieci Boga Izraela, którzy nawet nie pomyśleli o okazaniu wdzięczności za odzyskane zdrowie. Tylko Samarytanin, a więc człowiek uznawany przez Izraelczyków za wrogów podziękował za cud uzdrowienia.

Dziś gościmy w naszej parafii o. Marka Sochę OFM Cap kapucyna, który na co dzień posługuje w Austrii, a u nas wygłosi Słowo Boże.  Miło nam go gościć, bowiem jego korzenie rodzinne sięgają naszej parafii.

1.   Liturgiczne obchody tygodnia:

a.    W czwartek, 13 października – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera,

b.   W sobotę, 15 października wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to zarazem Dzień Dziecka utraconego.

2.   We wtorek, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie po Mszy św. połączona z  nabożeństwem różańcowym.  Zapraszamy na modlitwę.

3.   W naszej parafii i pewnie w innych parafiach podobnie, na modlitwę różańcową oprócz klas trzecich,  i kilku młodych przygotowujących się do bierzmowania brak dzieci z innych klas. Dlatego kierujemy prośbę i zachętę do rodziców, dzieci i młodzieży o uczestnictwo w modlitwie różańcowej.
Dajmy się zaprosić Matce Bożej, by wypraszała nam u swojego Syna potrzebne łaski!

4.    W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30,  modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 prowadzony przez Akcję Katolicką. Ze względu na nabożeństwo fatimskie nie będzie  różańca  o godz. 13.30. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

5.  Msza św. przy Kuźni z okazji wyboru papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, będzie 15 października w sobotę o godz. 17.00. Rozpoczęcie będzie przy pętli w Jagódkach o godz. 16.30, skąd wyruszymy modląc się na różańcu. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej w kościele. Zapraszamy

6.  Za tydzień w niedzielę, 16 października, będziemy obchodzić 22. Dzień Papieski. Ofiary na fundusz stypendialny  dla młodzieży uzdolnionej będą zbierane do puszek przed kościołem.

7.  Spotkanie Akcji Katolickiej w piątek, 14  października po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

8.  Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki ze zmarłymi można przekazać księdzu po Mszach św. w zakrystii oraz na plebanii w godzinach kancelaryjnych. Zachęcamy do  modlitwy za zmarłych.

9.   Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Dobrego świętowania i miłego odpoczynku niedzielnego.