Ogłoszenia Parafialne – 5 Niedziela Zwykła 04.02.2024

Słowo Boże na dzisiejszą niedzielę ukazuje nam obraz Jezusa, który służy ludziom w potrzebie,    leczy ich choroby, wyzwala z opętania przez złego ducha. Lecz ten sam Jezus udaje się na miejsca pustynne, aby się modlić. Wie , że aby dobrze służyć innym, nie wolno zapominać o Bogu Ojcu,     nie można bowiem zatracić duchowego wymiaru życia. Taki obraz Jezusa jest zarazem programem działania Kościoła powołanego do istnienia, aby kontynuować zbawcze dzieło swojego Mistrza. Posłuszny swojej misji podejmuje posłannictwo zawsze w odniesieniu do znaków czasu,  a więc wyzwań, jakie niesie z sobą dana epoka. Musi być więc wrażliwy na sprawy społeczne i problemy ludzi żyjących w określonych warunkach. Ostateczny sens swojego posłannictwa,  widzi Kościół w naśladowaniu Jezusa jako swego Mistrza.

1.    Liturgiczne obchody

a.    W poniedziałek, 5 lutego – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

b.    We wtorek, 6 lutego – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

c.    W sobotę, 10 lutego – wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy.

2.   We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia,  o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki. Po Mszy spotkanie Kręgu Biblijnego    na plebanii. Serdecznie zapraszamy by zgłębiać treść Pisma Świętego.

3.   Za tydzień, 11 lutego, rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne, ponieważ przypada ostatnia niedziela przed tegorocznym okresem wielkiego postu. Adoracja po każdej Mszy do rozpoczęcia następnej.

W poniedziałek, 12 lutego, adoracja rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.30  i zakończy się Mszą św.  o godz. 17.00.

We wtorek, 13 lutego,  również rozpoczęcie adoracji Mszą św. o godz. 7.30 i zakończenie  Mszą św.  o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich do adoracji. Aby Pan Jezus nie pozostał sam, w naszej gazetce    i na stronie internetowej parafii, zamieszczamy plan czuwania dla poszczególnych grup działających   w naszej parafii.

4.  I komunia planowana jest na 26 maja. Natomiast rocznica pierwszej komunii św. będzie tydzień wcześniej, czyli 19 maja. Sakramentu bierzmowania w tym roku w naszej parafii nie będzie.

5.  Przypominamy wszystkim, którzy pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński, o zgłoszenie się do kancelarii na pierwszą rozmowę i spisanie protokołu, co najmniej 3 miesiące przed planowanym ślubem. Potrzebne dokumenty do zawarcia sakramentalnego małżeństwa można znaleźć na stronie internetowej parafii w zakładce – sakramenty. Informacje dotyczące innych sakramentów również są na tej samej stronie.

6.  Spotkanie Honorowej Straży NSPJ w przyszłą niedzielę po porannej Mszy św.

7.  Dzisiaj przed naszym kościołem odbywa się kiermasz ciast. Jest to akcja charytatywna, z której   dochód będzie przeznaczony na zagraniczną operację ratującą wzrok Łukasza, byłego naszego parafianina. Bardzo prosimy o pomoc w tej kosztownej operacji.

8.  Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Życzymy błogosławionej niedzieli

oraz Bożej opieki na cały tydzień.