OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30.10.2022 Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

Ostatnia niedziela miesiąca października obchodzona jest jako uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Pamiętamy w naszych modlitwach o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych naszego kościoła.

Na potrzeby kościoła została zebrana składka w wysokości 9 590 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1.   Liturgiczne obchody tygodnia:

a.   We wtorek, 1 listopada –  Uroczystość Wszystkich Świętych. Gromadząc się na Mszy św. pragniemy wspominać i modlić się do tych wszystkich, którzy zakończyli ziemskie pielgrzymowanie i cieszą się chwałą zbawionych w niebie.  Msze św. w tym dniu o godz. 7.30 , 9.30 , 11.30. O godz. 14.00 w kościele nieszpory, a następnie procesja na nasz cmentarz. Po procesji Msza św. na cmentarzu. Serdecznie zapraszamy do udziału w nieszporach, procesji i Mszy św. Jako ludzie wierzący nie przychodzimy tylko, by upiększyć  i zapalić znicze na grobach naszych bliskich, ale by ofiarować im naszą modlitwę.

b.  W środę, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za  dusze w czyśćcu cierpiące. Msze św. rano o godz. 7.30 i 9.30 po południu o godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 wypominki z procesją wokół kościoła. Natomiast  różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 16.30, a następnie ok. godz. 17.00  Msza św.

c.   W piątek, 4 listopada – wspomnienie Świętego Karola Boromeusza, biskupa,

2.  Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie w czwartek o godz. 17.00 a następnie Msza św..  Zapraszamy na modlitw

Różaniec z wypominkami za zmarłych będziemy odmawiać codziennie od czwartku 3 listopada do niedzieli 6 listopada, pół godziny przed Mszą św. wieczorną. W przyszłą  niedzielę różaniec z wypominkami o godz.13.30.   Można jeszcze składać na wypominki jednorazowe i roczne.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: od południa uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca Świętego, przyjęcia łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii świętej,     zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; w dniach od 1-8 listopada nawiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się za pasterzy Kościoła i prosimy Boga o nowe powołania do służby Bożej, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. rano    o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą. W czwartek spowiedź  od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od 16.00 – 17.00.  Wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek podczas spowiedzi. W pierwszą sobotę Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z Nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

5. Podobnie jak w zeszłym roku, 31 października w poniedziałek po Mszy św. wieczornej wyruszymy z kościoła   z procesją na cmentarz po wyznaczonych ulicach, aby modlić się na różańcu. Zapraszamy wszystkich do udziału i modlitwy.

6. Z posługą sakramentalną do chorych  udamy się w piątek od godz. 9.00. Nowych chorych można zgłaszać do środy włącznie.

7. Razem z Ochotniczą Straż Pożarną w Rzykach organizujemy Akcję Krwiodawstwa, w naszej parafii. 6 listopada zostanie po raz kolejny przeprowadzona akcja oddawania krwi od godz. 8.00 – 13.00 w Strażnicy OSP.  Pragniemy zachęcić do dzielenia się życiem z potrzebującymi naszej krwi. Warunki oddania krwi, oraz bliższe informacje na stronie internetowej naszej parafii.

8. Dziś po Mszach św. młodzież będzie sprzedawać znicze. Dochód przeznaczony  na potrzeby grupy.

9. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz  prasę katolicką.

Pamiętając, że jesteśmy Świątynią Ducha Świętego

postępujmy zawsze jak dzieci Boga.