OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29.01.2023r. IV Niedziela Zwykła

Liturgia daje nam Bożą lekcję na temat pokory. Być pokornym nie oznacza, że zawsze i wobec wszystkiego będziemy zachowywali postawę milczenia, a inni będą nam dokuczać. Pan Jezus sam wybrał drogę pokory i Jego Kościół kroczy zawsze tą drogą. Być pokornym to znaczy mieć świadomość swojej godności i wielkości, która nie jest powodem do pychy czy stawiania siebie powyżej innych. Być pokornym znaczy zawsze znać swoje miejsce, na tym odcinku, który został mi powierzony i czuć się za niego odpowiedzialny. Pokora to droga Jego uczniów i droga prowadząca do udziału w rzeczywistości Królestwa Bożego – Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.

1.    Liturgiczne obchody tygodnia:

a.    We wtorek, 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

b.    W czwartek, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 17.00 na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego.  Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

c.     W piątek, 3 lutego – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika.

d.   W sobotę, 5 lutego – wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszy św poświęcenie chleba, soli i wody.

2.    We wtorek nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św..

3.   W tym tygodniu przypadają:  pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.    W czwartek pamiętamy w modlitwie o tych, którzy pracują na niwie Pańskie, prosimy Boga o dar nowych powołań. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Spowiedź w tygodniu przed każdą Mszą św. W czwartek spowiedź  od godz. 16.30 – 17.00. W piątek spowiedź od godz. 16.00 – 17.00. Wystawienie Najświętszego  Sakramentu i cicha adoracja w piątek podczas spowiedzi. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

4.   Z posługą sakramentalną udamy się do chorych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00.         Nowych chorych można  zgłaszać do czwartku włącznie.

5.   Wszystkich, którzy pragną pomóc w usuwaniu dekoracji bożonarodzeniowej, czyli w rozbieraniu choinek i stajenki betlejemskiej zapraszamy, w piątek, 3 lutego po Mszy wieczornej.

6.    Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli.

Dzieciom, młodzieży i wszystkim wyjeżdżającym na ferie

życzymy, dobrego odpoczynku.