OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27.11.2022 I Niedziela Adwentu

Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie: duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe (Mt 26,41). Czuwanie jest umiejętnością życia w teraźniejszości. Ważna jest pamięć o przeszłości  czy sztuka mądrego planowania na przyszłość. Najważniejsza jest jednak chwila obecna. To nasze dziś, teraz jest nową szansą, kolejną podarowaną nam przez Pana łaską. Czuwać oznacza w sposób mądry i odpowiedzialny podejmować dziś – obowiązki, zadania, trud codzienności – zawsze jednak z wiarą, że w tym wszystkim Bóg jest obecny i On nas prowadzi drogami codzienności. Jak rozumiem adwentowe wezwanie do czuwania będącego czasem wzmożonej modlitwy? Niech ta myśl przyświeca nam w czasie Eucharystii rozpoczynającej czas adwentowego oczekiwania.

W zeszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii zebraliśmy 11140 zł. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary.

1.   Liturgiczne obchody tygodnia:

a.   W środę , 30 listopada – święto Św. Andrzeja, apostoła,

b.   W sobotę, 3 grudnia – wspomnienie Świętego Franciszka Ksawerego, prezbitera,

2.   W niedzielę z okazji św. Barbary, Msza św. w intencji górników i ich rodzin o godz.11.30.

3.   W poniedziałek, 28 listopada, rozpoczęcie rorat. Roraty w tygodniu od poniedziałku do piątku odprawiane będą o godz. 17.00. W sobotę roraty o godz. 7.30. Bardzo gorąco zachęcamy do udziału wszystkich, a szczególnie dzieci.

4.   Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00., a następnie Msza św. Po Mszy spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii. Serdecznie zapraszamy.

5.  W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W czwartek modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe, powołania do służby   w Chrystusowym Kościele, w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu sercu Najświętszej Maryi Panny. W I piątek Msza św. rano o godz. 6.30 i wieczorem Roraty o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą.  W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od 16.00 – 17.00.  Prosimy, by nie odkładać spowiedzi wyłącznie  ona  I piątek. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu  w czwartek  i w piątek w czasie spowiedzi. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza św. roratnia o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi.

6.   Z posługą sakramentalną do chorych w pierwszy piątek udamy się od godz. 9.00. Chorych można  zgłaszać do czwartku.

7.   Od przyszłej niedzieli, 4 grudnia,  po Mszach św. można będzie nabyć  świece, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze świec zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym. Minimalna cena świecy 10 zł. Opłatki na stół wigilijny rozprowadzać będziemy również za tydzień. Przypominamy,  że ofiary z opłatków przeznaczone są na cele parafialne związane z wynagrodzeniem pracujących dla parafii.

8.   Zachęcamy, jak co roku, do pomocy najbardziej potrzebującym przez zakup produktów żywnościowych w wybranych sklepach w Rzykach.  Można składać również w koszach położonych przy  bocznych ołtarzach naszego kościoła lub złożyć ofiarę pieniężną na ten cel.  Akcja potrwa do 17 grudnia.

9.   Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Dobrego wypoczynku niedzielnego

i radosnego przeżywania adwentu wraz z Bogiem.