OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.02.2023r. I Niedziela Wielkiego Postu

Centralną postacią dzisiejszej niedzieli wielkiego postu jest Jezus. Wpierw ukazany jako Ten, który wyprowadzony przez Ducha idzie zmierzyć się z diabłem, a na końcu występuje w towarzystwie usługujących Mu aniołów. Mamy więc do czynienia z radykalną zmianą: Jezus z kuszonego staje się Panującym. Przedmiotem konfrontacji na pustyni nie jest więc jakaś drobnostka, ale najbardziej osobista tajemnica Boga, odwieczny plan Jego miłości wobec Syna i wobec ludzkości. To o nią walczy i zmaga się Jezus; nie czyni tego dla siebie, ale dla każdego człowieka bez wyjątku.

W zeszłą niedzielę zebraliśmy na pomoc Turcji i Syrii 6515 zł., a na potrzeby parafii 8990 zł Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na wyżej wymienione cele.

1.   Dziś Droga Krzyżowa o godz. 14.00. Gorzkie Żale o godz. 14.30. Kazania pasyjne w tym roku wygłosi ks. Diakon przebywający na praktyce w parafii św. Stanisława w Andrychowie. Zapraszamy  do  udziału w tym nabożeństwie. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie sprawowana Msza św.   Składaka zbierana na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty i wystrój Bożego Grobu. W przyszłą niedzielę,  Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św. o tej samej porze.

2.   W gablotce parafialnej przy kościele znajduje się harmonogram prowadzenia Drogi Krzyżowej przez poszczególne grupy parafialnej. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Drogę krzyżową poprowadzi Akcja Katolicka

3.   We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia,  o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św.   Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki.

4.   W tym tygodniu przypadają:  pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.    W czwartek pamiętamy w modlitwie o tych, którzy pracują na niwie Pańskie, prosimy Boga o dar nowych powołań. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Spowiedź w tygodniu przed każdą Mszą św. W czwartek spowiedź  od godz. 16.30 – 17.00. W piątek spowiedź od godz. 16.00 – 17.00. Wystawienie Najświętszego  Sakramentu i cicha adoracja w czwartek podczas spowiedzi. W sobotę Msza św. rano o godz. 7.30.  Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

5.   Wyjątkowo ze względu na I piątek miesiąca, Droga krzyżowa będzie o godz. 16.30, na którą zapraszamy, szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej, a następnie Mszę św.. Natomiast młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ze szkół średnich, pracującą i wszystkich innych, zapraszamy  na Drogę krzyżową na godz. 19.00.

6.   Planujemy pielgrzymkę samolotowo – autokarową do Fatimy, Santiago de Compostela, Lizbony i innych miejsc. Termin od 27.09. – 04.10.2023 r. Plan pielgrzymki jest zamieszczony w gazetce, na stronie internetowej parafii. Zapisy już od przyszłej niedzieli.

7.   Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Życzymy miłej niedzieli oraz

dobrego przeżywania czasu wielkopostnego nawrócenia