Ogłoszenia Parafialne – 2 Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024

W 2. niedzielę wielkiego postu idziemy z Jezusem na Górę Tabor, aby najpierw odkryć prawdę o tym, kim On jest, ale także prawdę o naszej godności dzieci Bożych i wiecznym przeznaczeniu człowieka. Góra Przemienienia – to miejsce, na którym człowiek na nowo zachwyca się Chrystusem, na nowo wybiera Go jako Pana swojego życia. Uczniowie, których wziął ze sobą, już od dłuższego czasu chodzili z Jezusem, słuchali Dobrej Nowiny. Jednak dopiero  w chwili Przemienienia Chrystusa, kiedy On sam pozwala, aby głębiej pojęli Jego tajemnicę, ci uczniowie naprawdę zachwycili się swoim Mistrzem. Zachwyt na górze Przemienienia nie dotyczy wyłącznie wiary jest to nade wszystko zachwyt miłości płynący z doświadczenia bliskości Boga.

Ofiarą do puszek wspieramy dziś dzieci Afryki ( dzieło Ad gentes )

1. Dziś Droga krzyżowa o godz. 14.00. Gorzkie Żale o godz. 14.30. Zapraszamy do  udziału w tym nabożeństwie. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie sprawowana Msza św. Składka zbierana             na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty i wystrój Bożego Grobu. W przyszłą niedzielę,  Droga krzyżowa, Gorzkie Żale i Msza św. o tej samej porze. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Drogę krzyżową poprowadzi Krąg Biblijny.

2. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia,  o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św.   Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej. Po Mszy spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii. Serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących zgłębiać treść Pisma Świętego.

3. W czwartek przed I Piątkiem od godz. 19.00—20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. W pierwszy piątek Msza św. rano o 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Spowiedź w tygodniu przed każdą Mszą św. W czwartek spowiedź  od godz. 16.30 – 17.00.    W piątek spowiedź od godz. 16.00 – 17.00. W sobotę Msza św. rano  o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

5. Wyjątkowo w ten I piątek miesiąca, Droga krzyżowa będzie o godz. 16.30, na którą zapraszamy, szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej, a następnie Mszę św.. Natomiast młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ze szkół średnich, pracującą i wszystkich innych, zapraszamy na Drogę krzyżową na godz. 19.00.

6. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku w zakrystii.

7. Od trzeciej niedzieli, będą  rozprowadzane  „paschaliki i baranki wielkanocne”. Jest to coroczna akcja charytatywna – Caritas. Kupując świecę lub baranka wspomagamy tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Minimalna kwota za świecę lub baranka to 10 zł.

8. Akcja Katolicka jak co roku przeprowadza zbiórkę żywności w sklepach: Wizan i u P. Rakowskich oraz u  P. Łysoń Alicji na os. Praciaki, gdzie można zakupić artykuły spożywcze i słodycze dla potrzebujących na święta.  Takie artykuły można złożyć również w kościele do koszy przy bocznych ołtarzach. Akcja potrwa od 4 – 24 marca.

9. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Błogosławionej niedzieli i  Bożej mocy i opieki w duchowej pracy nad sobą.