OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18.12.2022 r. IV Niedziela Adwentu

Istnieje przekonanie, że tam, gdzie jest obecny Pan Bóg, to zawsze wszystko jest jasne i pewne. Prawda dzisiejszej Ewangelii jakby temu przeczy. Bóg mógł przecież wcześniej przygotować Józefa na spotkanie z powracają cą od Elżbiety Maryją i nie byłoby żadnego kłopotu. Chciał, aby Józef i Maryja przeżyli gorycz wewnętrznego bólu i zmagania. Była konieczność, aby w tych dniach okazała się prawdziwa wielkość i uczciwość tych kochających się ludzi z Nazaretu. Bóg czeka na sprawiedliwą decyzję człowieka, podjętą w ciemnościach, na ten jeden, ale jakże ważny krok w stronę uczciwości. Ciemna noc wątpliwości i rozterki jest nocą próby i doświadczenia, w których krystalizują się największe wartości, które są niezbędne do tego, aby iść przez życie razem we wspólnocie. Niech ta świadomość towarzyszy nam w ostatnim tygodniu adwentowego czuwania.

Dziś składka na potrzeby naszego kościoła. Za wszystkie ofiary bardzo dziękujemy.

1. Roraty od poniedziałku do środy oraz w piątek o godz. 17.00. W czwartek o godz. 8.00. W sobotę w wigilię roraty o godz. 7.30.

2. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00. Po nowennie Msza św.

3. W sobotę, 24 grudnia, przypada wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Każda katolicka rodzina spotyka się przy wspólnym stole, aby połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i spożyć wigilijną

wieczerzę. Niech, ten czas wieczerzy, opromieniony będzie wspólną modlitwą, śpiewem kolęd a także

okazją do odnowienia wzajemnej miłości, a może i przebaczenia. Pasterka o godz. 24.00. Zapraszamy, na tę szczególną Mszę rozpoczynającą radość Bożego Narodzenia. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

4. W niedzielę, 25 grudnia, przypada uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. sprawowane będą

o godz. 7.30, 9.30. i 11.30.

5. Przypominamy, że nie będzie spowiedzi z udziałem księży z innych parafii. Bardzo zachęcamy, aby

skorzystać wcześniej ze spowiedzi w następujące dni:

Poniedziałek, 19.12. godz. 16.00 – 17.00

Wtorek, 20.12. godz. 18.00 – 18.30

Środa, 21.12. godz. 16.00 – 17.00 i godz. 18.00 – 18.30

Czwartek, 22.12. godz. 16.00 – 17.00 i godz. 18.00 – 18.30

W piątek, 23.12. godz. 18.00 – 19.00

6. Z wizytą do chorych, którzy zostali zgłoszeni udamy się jutro od godz.8.00.

7. Można jeszcze dziś pod chórem po Mszach św. nabyć opłatki wigilijne. W tygodniu w zakrystii.

8. W imieniu Akcji Katolickiej dziękujemy wszystkim, którzy zakupili towary w wyznaczonych sklepach
i tym którzy przynieśli produkty spożywcze do kościoła dla potrzebujących w parafii i w Ukrainie. Dziękujemy Akcji Katolickiej, za organizację tego przedsięwzięcia i zrobienie paczek dla potrzebujących.

9. W tym roku w okresie kolędowym udamy się normalnie z wizytą duszpasterską do waszych domów. Program kolędy na najbliższy tydzień po Bożym Narodzeniu jest zamieszczony w naszej gazetce parafialnej, na stronie internetowej i w gablotce przy kościele.

10. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Życzymy miłej niedzieli i dobrego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Życzymy miłej niedzieli i dobrego przygotowania do

Świąt Bożego Narodzenia.