OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16.10.2022r. XXIX Niedziela Zwykła

Dzisiejsza przypowieść jest o tym, że nasza modlitwa powinna być stałą i regularną praktyką. Nieustanna modlitwa jest nam potrzebna, bo w przeciwnym razie stracimy nie tyle wiarę w istnienie Boga, ile gubimy w sobie poczucie zawierzenia Bogu. Dla człowieka wierzącego modlitwa nie jest dodatkiem do życia, ale – podobnie jak obowiązek pracy i wypoczynku – wpisuje się w naszą codzienność. Praca, wypoczynek i modlitwa to wartości, umiejętności, sprawności, które zachowują  harmonię wyznaczającą rytm każdego dnia. O tym, że modlitwa ma być czymś permanentnym, przekonuje nas między innymi obraz Mojżesz, którego ręce skierowane są w stronę nieba, wypraszając w ten sposób obfitość Bożego błogosławieństwa.

Po raz 22, obchodzimy Dzień Papieski. Ofiary na fundusz stypendialny dla młodzieży uzdolnionej będą zbierane do puszek przed kościołem.

1.  Liturgiczne obchody tygodnia:

a. W poniedziałek, 17 października – święto Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

b. We wtorek, 18 października –  – święto Św. Łukasza, ewangelisty

c. W czwartek, 20 października – wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji,

d. W sobotę, 22 października –  wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża

2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30,  modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 prowadzony przez Akcję Katolicką. Ze względu na nabożeństwo fatimskie nie będzie  różańca  o godz. 13.30.

3.  We wtorek, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie po Mszy św. podczas  nabożeństwa różańcowego.  Po nabożeństwie spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii.

4. Zachęcamy wszystkich do  modlitwy różańcowej. Szczególnie zapraszamy Róże Różańcowe  i dzieci ze szkoły podstawowej. W zeszłym tygodniu zapraszaliśmy szczególnie dzieci, które przynosiły swoje intencje modlitewne na różaniec. W tym tygodniu chcemy zaprosić w poszczególne dni nie tylko dzieci, ale również mieszkańców poszczególnych osiedli:

W poniedziałek – Os. Mydlarze i Jagódki;  we wtorek  – Os. Haczki, Szczęśniaki, Za Kościołem; w środę –  Os. Młocki Górne, Potok Kubikowiski;  w czwartek – Os. Młocki Dolne, Szafarze;

w piątek – Os. Sordyle, Urbanki i Moskwiki; w sobotę – Os. Praciaki, Polaki, Potrójna, Hajosty, Leśniczówka, Kierczaki, Kluka. Jeżeli ktoś nie może przybyć w dniu zaproponowanym przez nas, niech przyjdzie w innym.  Naprawdę gorąco prosimy i zachęcamy starszych i młodzież , aby choć raz w tygodniu przyjść ze swoimi dziećmi na  modlitwę. Dajmy się zaprosić Maryi do modlitwy.  Uczniów z klas 3 i 8 zapraszamy codziennie na różaniec.

5. Przyjmujemy na wypominki. Kartki ze zmarłymi można składać po Mszach św. u księży w zakrystii oraz na plebanii w godzinach kancelaryjnych. Można zamawiać Msze św. na rok 2022.

6. Z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych młodzież zaangażowana przy parafii, tradycyjnie będzie sprzedawać znicze w przyszłą niedzielę po Mszach św.. Dochód przeznaczony będzie na potrzeby grupy.  Serdecznie zapraszamy do zakupienia zniczy u naszej młodzieży.

7.  Za tydzień przypada przedostatnia niedziela października, obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny.

8. W przyszłą niedzielę, składka na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy – Bóg zapłać.

9. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Spokojnej i miłej niedzieli . Dobrego i bogatego w dary Boże całego tygodnia.