OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15.01.2023r. II Niedziela Zwykła

Słowo Boże przywołuje postać Jana Chrzciciela, który uczy nas odpowiedzialnego spojrzenia na samych siebie i przestrzega przed opiniami powierzchownymi, płytkimi, pochopnymi, bo one są częściowe, fragmentaryczne. Postawa Jana wobec Jezusa pokazuje, że tu nie chodzi o teorie, nie wystarczy tylko deklamować abstrakcyjne zdania. O Jezusie i Jego Kościele należy nie tyle mówić, ile dawać o Nim świadectwo, Niepowtarzalność Jezusa jako jedynego Odkupiciela, ale również założony przez Niego Kościół, można w pełni pokazać tylko na drodze świadectwa. Od naszych decyzji. zaangażowania, modlitwy, posłuszeństwa, podjęcia z miłością drogi powołania, zależy, czy potrafimy kochać Jezusa i miłować Kościół. Jan jest w tym względzie nieocenionym nauczycielem. On nie prowadzi niepotrzebnych dyskusji o Jezusie, ale wskazuje na Niego i daje świadectwo:  Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata (J 1,29).

W dniach 18 – 24 stycznia, w całym kościele przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Dziś składka na potrzeby naszego Kościoła i Parafii. Za złożone ofiary wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

1.  Liturgiczne obchody tygodnia:

a. We wtorek, 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata. W kościele w Polsce obchodzimy Dzień Judaizmu

b. W czwartek, 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

c. W sobotę, 21 stycznia – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

d. W piątek, 20 stycznia, oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca.

2. We wtorek, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia,  o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem naszej Patronki.

3. Zgodnie z decyzją Papieża Franciszka, przyszłą niedzielę, 22 stycznia, będziemy obchodzić jako Niedzielę Słowa Bożego.

4. Dziękujemy Akcji Katolickiej za pomoc w tegorocznym zorganizowaniu Orszaku Trzech Króli w naszej parafii  i wszystkim, którzy w nim  uczestniczyli.

5. Dziś po Mszy św. o godz. 14.00 w budynku Szkoły Podstawowej w Rzykach, odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup duszpasterskich działających w naszej parafii i Pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Rozpoczęcie spotkania Jasełkami, które zostaną wystawione przez nauczycieli i uczniów szkoły podstawowej.  Serdecznie zapraszamy na Jasełka również wszystkich, którzy chcą je zobaczyć. Ofiary dobrowolne jakie będą zbierane po zakończeniu przedstawienia, zostaną przeznaczone na cele szkoły. Informujemy również, że Jasełka będą wystawiane podczas wywiadówek dla rodziców.

6. Zakończyliśmy wizytę duszpasterska zwana kolędą. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zadbali o to, aby ksiądz został podwieziony samochodem na miejsce kolędy; za serdeczne przyjęcie nas w waszych domach, oraz za wszystkie poczęstunki. Również bardzo dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji. Część tych ofiar (10%) zostanie przekazanych do kurii na cele diecezjalne, a część (20%) na cele parafialne, bo tak przewiduje prawo. Pieniądze na cele  parafialne przeznaczymy, albo na cele duszpasterskie, albo na  inwestycje, o których będziemy informować na bieżąco.

7. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Życzymy miłej niedzieli i dobrego odpoczynku.

Niech  łaska Boża uzdolni nas do dawania świadectwa życia chrześcijańskiego.