OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13.11.2022 XXXIII Niedziela Zwykła

Człowiek jest do tego, by budować świat doczesny, by go przemieniać w duchu Bożego planu miłości przez pracę. Kiedy św. Paweł dowiedział się, że niektórzy uczniowie Chrystusa – oczekując na koniec świata – przestali pracować, pisze do nich, że postępują wbrew porządkowi i zajmują się rzeczami niepotrzebnymi ( Tes 3,11). Przypomina również wszystkim jednocześnie zasadę, że kto nie chce pracować, niech też nie je! ( Łk 3,10). Niechęć do pracy, oczekiwanie, że wszystko zostanie niejako dane z góry, nie może być znakiem prawdziwego zawierzenia Bogu, bo nadzieja nie zwalnia z odpowiedzialności za świat doczesny. Wieczność rozpoczyna się już tutaj, na ziemi. Nic w naszym życiu nie jest banalne czy nieważne, bo wszystko znajdzie dopełnienie w życiu wiecznym.

Dziś z okazji Światowego Dnia Ubogich będzie przed kościołem zbiórka do puszek na kuchnię Brata Alberta w Andrychowie.

1.    Liturgiczne obchody tygodnia

w czwartek, 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,

w piątek, 18 listopada -wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W tym dniu oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca. Jest to również  dzień imieniny Księdza Biskupa Romana Pindla. Pamiętamy o modlitwie w intencji Biskupa Bielsko – Żywieckiego i całej diecezji,

2.  Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00. Bezpośrednio po nowennie Msza św. wieczorna. Zapraszamy do modlitwy przez wstawiennictwo Maryi. Po Mszy spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii. Zapraszamy wszystkich chcących zgłębiać treść Pisma  Świętego.

3. W przyszłą niedziele, 20 listopada, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu obchodzony jest w diecezjach Światowy Dzień Młodzieży oraz przypada Święto patronalne Akcji Katolickiej.

4.   Informujemy, że do końca listopada można jeszcze składać na wypominki roczne.

5.   W sobotę, 26 listopada, Honorowa Straż NSPJ organizuje wyjazd na Dzień Skupienia do Bielska – Białej. Zapisy u P. Doroty Cibor. Zapraszamy wszystkich chętnych na ten wyjazd.

6.   Za tydzień składka pod chórem na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne – Bóg zapłać.

7.   Ks. Jan Gacek Kapelan Związku Podhalan jak co roku zaprasza do udziału w Rekolekcjach Góralskich, które odbędą się od 18 – 20 listopada w Spytkowicach. Telefon do organizatorów w sprawie noclegu można otrzymać w zakrystii. Plakat z informacjami w gablocie przy kościele.

8.   Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz  prasę katolicką.

Życzymy dobrej spokojnej niedzieli i obfitego błogosławieństwa na cały tydzień.