OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12.02.2023r. VI Niedziela Zwykła

W liturgii dzisiejszej niedzieli ewangelista Mateusz zestawia przymierze zawarte na górze Synaj, gdzie Mojżesz otrzymał Boskie Prawo, z przymierzem, które  zostało ogłoszone w Kazaniu Jezusa na Górze Błogosławieństw. W treści Jezus nawiązuje do Dekalogu, domaga się wierności jego  przestrzegania i wyraźnie podnosi poprzeczkę wymagań. Interpretacja przykazań w Starym Przymierzu szła po linii ludzkiego działania. Zaś w Nowym Testamencie Pan Jezus odwołuje się do motywacji i ładu panującego w sercu człowieka, które ma być czyste, sprawiedliwe, miłosierne, pełne pokoju. Uczeń Chrystusa, ma obowiązek przebaczania, życia w zgodzie z innymi; powinien kochać nieprzyjaciół i potrafić w sposób czysty spojrzeć na kobietę; winien również mówić tylko prawdę.

1.   Liturgiczne obchody tygodnia

a.   We wtorek, 14 lutego – święto Świętych Cyryla, mnicha,  i Metodego, biskupa, patronów Europy.

b.   W piątek, 17 lutego, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

2.   We wtorek, nowenna do Matki  Bożej Pocieszenia,  o godz. 17.00. Zaraz po nowennie Msza św. w intencjach nowennowych z racji drugiego wtorku miesiąca. Zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej. Po Mszy spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii.

3.   Za tydzień, 19 lutego, rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne, ponieważ przypada ostatnia niedziela przed tegorocznym okresem wielkiego postu. W przyszłą  niedzielę adoracja po każdej Mszy do rozpoczęcia następnej.

W poniedziałek, 20 lutego, adoracja rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.30  i zakończy się Mszą św. o godz. 17.00.

We wtorek, 21,  również rozpoczęcie adoracji Mszą św. o godz. 7.30 i zakończenie  Mszą św.   o godz. 17.00.

Bliższe informacje dotyczące adoracji będą za tydzień w ogłoszeniach.

4.   W przyszłą niedzielę składka na potrzeby naszej parafii. Również za tydzień przed kościołem do puszek będą zbierane ofiary na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.  Za wszystkie ofiary składamy serdeczne podziękowania.

5.   Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.