OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11.12.2022 r. III Niedziela Adwentu

Jezus mówi do otaczających Go tłumów o Janie Chrzcicielu; nie ma do niego żadnych zastrzeżeń. Powiada, że z niewiast nie urodził się nikt większy od niego. To nie jest ktoś, kogo można porównać z trzciną kołyszącą się na wietrze, to nie jest człowiek ubrany w miękkie szaty. Wielkość Jana polega na tym, że jest prorokiem, który miał szczęście być kimś wyjątkowym – wskazywać na oczekiwanego Mesjasza. Niech udział w Eucharystii da nam możliwość spotkania z Jezusem, który przychodzi, aby pouczać i umacniać.

Od soboty, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część okresu adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio do przeżywania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.

W zeszłą niedzielę została zebrana ofiara do puszek na Kościół na Wschodzie i Ukrainę w wysokości 4145 zł. Ofiarodawcom składamy – Bóg zapłać. Za tydzień składka pod chórem na potrzeby naszej parafii.

1.    Liturgiczne obchody tygodnia:

a.    We wtorek, 13 grudnia – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

b.    W środę, 14 grudnia –  wspomnienie Św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła,

c.    W piątek, 16 grudnia, czcimy Miłosierdzie Boże z racji trzeciego piątku miesiąca.

2.   Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00.  Po nowennie Msza św.

3.  W tym tygodniu (środa, piątek i sobota) przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

4.  Zapraszamy dzieci i młodzież i wszystkich parafian do uczestnictwa w Roratach. W naszym kościele Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w sobotę o godz. 7.30.

5.    Opłatki a także świece – Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom można nabyć pod chórem po Mszach św. dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę. W tygodniu w zakrystii. Kupując świece pomagamy najuboższym. Minimalna kwota za świecę – 10 zł. Za opłatki dobrowolna ofiara.  Przypominamy, że ofiary z opłatków przeznaczone są na potrzeby parafialne związane z wynagrodzeniem dla pracujących dla parafii.

6.  W naszej parafii trwa akcja charytatywna. Do 18 grudnia można zakupić produkty żywnościowe w wybranych sklepach w Rzykach  lub  złożyć ofiarę pieniężną na ten cel. Przy bocznych ołtarzach naszego kościoła można też zostawić dary dla potrzebujących w Ukrainie.  Dziękujemy wszystkim, za pomoc.

7, W poniedziałek 19 grudnia od godz. 9.00 będą odwiedziny tych wszystkich chorych, którzy chcą skorzystać z posługi sakramentalnej świątecznej. Prosimy, by zgłosić chorych do 18 grudnia.

8. Informujemy, że została przeprowadzona renowacja nagrobka Ks. Jana Bobczyńskiego. Koszt tej odnowy to 12 tys. zł. Znalazł się sponsor, który nie pokrył całej sumy, ale ofiarował 4 tys. zł. na ten cel. Bardzo dziękujemy darczyńcy, który chce pozostać anonimowy.

9. Budowanie szopki i strojenie choinek w kościele będzie w piątek, 23 grudnia od godz. 8.00.

10. Na spotkaniu dekanalnym z księżmi ustaliliśmy, że parafie organizują sobie we własnym zakresie spowiedź przedświąteczną i jedynie po sąsiedzku przyjedzie ksiądz z pomocą i to tylko w jednym dniu (u nas w sobotę 17.12). A zatem w naszej parafii takim zasadniczym dniem spowiedzi będzie:

SOBOTA 17 GRUDNIA

od  godz. 10.00 – 12.00

od  godz. 15.00 – 17.00

Za tydzień poinformujemy w jakich godzinach będziemy spowiadać (tylko i wyłącznie księża z parafii) w pozostałe dni.

Prosimy, nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę, a zatem zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty jak najwcześniej.

11. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Radosnej niedzieli. Niech coraz krótszy czas adwentowego czuwania

będzie dobrze  przez nas wykorzystany, aby przynieść owoce nawrócenia.