OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11.09.2022r. XXIV Niedziela Zwykła

Jeśli chcemy doświadczyć Bożego miłosierdzia, winna obudzić się w nas postawa marnotrawnego syna. Mając świadomość odejścia od Boga poprzez grzech, musi zrodzić się w nas pragnienie powrotu, aby otrzymać w pełni Jego przebaczenie. Wracając do ojca, nie tylko nie poczujemy się poniżeni tym, że musimy uznać i wyznać swoje grzechy, ale przeciwnie, poczujemy się dowartościowani, ponieważ na nowo staniemy się dziećmi Bożymi. Przebaczenie popełnionego zła nie jest i w żaden sposób nie może być rozumiane jako zgoda na zło, jako „przymrużenie oka”. Ten, komu zostają odpuszczone grzechy, nie wraca do stanu zniewolenia, lecz zaczyna żyć wolnością dziecka Bożego.

Rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.

1.  Liturgiczne obchody tygodnia:

a. We wtorek, 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,

b. W środę, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

c.  W czwartek, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

d.  W piątek, 16 września – wspomnienie Św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,

2.  We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00, a następnie Msza św. w intencjach nowennowych z racji drugiego wtorku miesiąca.

3.  W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30,  modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec      o godz. 11.00 będzie prowadzony przez Bractwo Jakubowe. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie.

4. Za tydzień w niedzielę, 18 września, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek będziemy wspierać Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

5. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości odpustowej ku czi Matki Bożej Pocieszenia i dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Szczególne podziękowania składamy piekarni Jakub za ofiarowany chleb i placki.

6. Wyjazd pielgrzymów udających się do Wrocławia i Legnicy w sobotę, 17 września o godz. 5.00           z parkingu przy kościele.

7. Składka na potrzeby parafii będzie w niedzielę 25 września.

8. W niedzielę, 25 września, odbędzie się w naszej parafii kiermasz ciast. Dochód będzie przeznaczony na leczenie siedmiomiesięcznego Oliwiera Komana, chorego na SMA1, który żeby żyć potrzebuje najdroższego leku na świecie. Terapia ta w naszym kraju nie jest refundowana, a jej koszt to 10 mln. złotych. Wiele parafii włączyło się w pomoc Oliwierowi. I my na prośbę Fundacji, która chce przyjść z pomocą leczeniu chorego dziecka, włączamy się w tę akcję, polegającą na tym, że potrzeba upiec ciasta, które potem będą rozprowadzane przed kościołem. Ciasta będą przyjmowane, 24 września w sobotę, od godz. 9.00 – 13.00 w strażnicy OSP w Rzykach. Wcześniej, a dokładnie do 22 września, należy zgłosić do naszej parafianki, P. Edyty Bizoń – nr tel. 506187234 swoją gotowość do upieczenia ciasta. W imieniu Oliwiera i jego rodziców bardzo gorąco prosimy o pomoc.  Informacje na ten temat będą zamieszczone również w naszej gazetce za tydzień.

9. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką. Wiele artykułów w prasie poświęconych jest nowym błogosławionym.

Błogosławionej niedzieli i moc darów Bożych na nadchodzący tydzień.