OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 07.08.2022r. XIX Niedziela Zwykła

Dzisiejsze Słowo Boże porównuje wiarę człowieka do wędrówki. Autor Listu do Hebrajczyków mówiąc o wierze Abrahama, próbuje określić rzeczywistość wiary. Stwierdza, że jest ona poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy. Tak rozumiana wiara jest ściśle połączona z nadzieją. Już w tym momencie potwierdza się prawda, że życie ludzkie jest pielgrzymowaniem; że istotnym wymiarem naszego życia jest otwieranie się z nadzieją na przyszłość. Ta przyszłość nie jest wyłącznie w naszych rękach, bo przecież my się pewnych dóbr tylko spodziewamy; a spodziewać się można czegoś, co od nas samych nie zależy. Taki model wiary jest w swej istocie zawierzeniem i powierzeniem siebie Bogu

a.  W poniedziałek, 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

b.  We wtorek 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy

c.  W środę 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

d.  W czwartek, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy. W tym dniu na wałach jasnogórskich będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie diecezjalnej pielgrzymki pieszej.

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę za wstawiennictwem Matki Bożej.

3. W przyszłą niedzielę, 14 sierpnia, w naszej diecezji obchodzić będziemy uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji. Modlitwą otaczamy naszych biskupów i całe diecezjalne prezbiterium oraz intencję nowych powołań kapłańskich.

4. Na prawym bocznym ołtarzu znajduje się Parafialna Księga Trzeźwości w związku                    z miesiącem abstynencji zachęcamy do rezygnacji z picia alkoholu i do wpisywania się do tej księgi z odnotowaniem, na jak długi czas, podejmiemy abstynencję. Nasza abstynencja, ma pomóc wyrwać się z nałogu wszystkim uzależnionym oraz ma promować, trzeźwy styl życia.

5. Nasza parafia pragnie zorganizować dwudniową pielgrzymkę do Legnicy, Wrocławia oraz Góry św. Anny w dniach 17-18 września 2022r. (sobota i niedziela). Koszt 350zł.                 Zapisy w zakrystii. Plan umieszczony w gazetce parafialnej w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

6. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłego wypoczynku niedzielnego

oraz błogosławieństwa Bożego na każdy dzień nowego tygodnia.