OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 06.11.2022 XXXII Niedziela Zwykła

Stajemy przed wielką tajemnicą wiary. Pełni podziwu wobec bohaterstwa braci machabejskich oraz ich matki, pochylając się nad treścią polemiki Pana Jezusa z saduceuszami, nie pozostaje nam nic innego, jak prosić Pana Boga o silną wiarę w prawdę o naszym przyszłym zmartwychwstaniu; o to, by ona kształtowała nasze życie doczesne i o  to, aby w przyszłości było to zmartwychwstanie nie ku potępieniu, lecz ku zbawieniu, ku pełnemu radości uczestnictwie w chwale Pana Zmartwychwstałego.

W dniu dzisiejszym razem z Ochotniczą Straż Pożarną w Rzykach, organizujemy Akcję Krwiodawstwa. Krew będzie można oddać od godz. 8.00 – 13.00 w Strażnicy OSP.  Pragniemy zachęcić do dzielenia się życiem z potrzebującymi naszej krwi.

1. Liturgiczne  obchody tygodnia:

a. w środę, 9 listopada – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata,

b. w czwartek, 10 listopada – wspomnienie Świętego Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła,

c. w piątek, 11 listopada – wspomnienie Świętego Marcina z Tours, biskupa. Z okazji przypadających, w tym dniu imienin ks. Marcina, życzymy obfitości darów Bożych, opieki Patrona i dobrego zdrowia.

W tym dniu przypada Święto Niepodległości. Modlimy się w intencjach Ojczyzny. W naszym kościele Msze św. o godz. 9.30  oraz o godz. 17.00. Na Mszę o godz. 9.30, w intencji  Ojczyzny zapraszamy do udziału przedstawicieli władz lokalnych, poczty sztandarowe, i wszystkich parafian. Po Mszy św.  złożenie kwiatów pod pomnikiem. Na ten dzień Biskup Bielsko – Żywiecki udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

d. w sobotę, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,

2. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00. Bezpośrednio po nowennie Msza św. wieczorna w intencjach nowennowych z racji drugiego wtorku miesiąca.

3. W przyszłą niedzielę z okazji Światowego Dnia  Ubogich będzie przed kościołem zbiórka do puszek na kuchnię Brata Alberta w Andrychowie.

4. Do końca listopada można jeszcze składać na wypominki roczne. Zachęcamy do tej formy modlitwy za naszych zmarłych.

5. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego.

Niech miłość Boża wypełnia nas i pomaga czynić dobro.