Ogłoszenia duszpasterskie:III Niedziela Adwentu – 12.12.2021

Radość chrześcijańska – o czym przypomina nam 3 niedziela  adwentu – jest przede wszystkim radością nawrócenia, powrotu do Boga i Jego miłości; jest odkrywaniem wciąż na nowo Boga jako źródła nadziei i radości. W liturgii słowa Prorok Sofoniasz mówi: Pan twój Bóg jest pośród ciebie, Mocarz, który zbawia, uniesie się weselem nad tobą, odnowi cię swoją miłością, wzniesie okrzyk radości (So 3,17). Bóg raduje się człowiekiem nawróconym.

Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część okresu adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio do przeżywania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.

W zeszłą niedzielę została zebrana ofiara do puszek na Kościół na Wschodzie w wysokości 1556 zł. Ofiarodawcom składamy – Bóg zapłać. Za tydzień składka pod chórem na potrzeby naszej parafii.

1.    Liturgiczne obchody tygodnia:

a.    W poniedziałek, 13 grudnia – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W tym dniu obchodzimy 40 rocz. Wprowadzenia stanu wojennego w naszym kraju. Modlimy się za ofiary tamtego czasu i dziękujemy Bogu za dar wywalczonej wolności.

b.    We wtorek, 14 grudnia –  wspomnienie Św.Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła

c.    W piątek, 17 grudnia, czcimy Miłosierdzie Boże z racji trzeciego piątku miesiąca.

2. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00. Po nowennie Msza św. w intencjach nowennowych

3. W tym tygodniu ( środa, piątek i sobota) przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

4.  Zapraszamy dzieci i młodzież  i wszystkich parafian do uczestnictwa w Roratach. W naszym kościele Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w sobotę o godz. 7.30.

5. W związku z Synodem w każdej parafii powinno się odbyć kilka spotkań synodalnych z przedstawicielami parafii.  Zaprosiliśmy indywidualnie niektórych parafian, ale również mogą przyjść ci ,którzy chcieliby zabrać głos. Prosimy do środy potwierdzić w zakrystii swoją obecność na spotkaniu, które odbędzie się w czwartek. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 17.00 oraz krótka adoracją, a następnie spotkanie na plebanii.

6.  Opłatki a także świece – Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom można nabyć pod chórem po Mszach św. dzisiaj oraz w przyszłą niedzielę. W tygodniu w zakrystii. Kupując świece pomagamy najuboższym. Minimalna kwota za świecę – 7 zł. Za opłatki dobrowolna ofiara.  Przypominamy, że ofiary z opłatków przeznaczone są na potrzeby parafialne.

7.  W naszej parafii trwa akcja charytatywna. Do 19 grudnia można zakupić produkty żywnościowe  w wybranych sklepach w Rzykach  lub  złożyć ofiarę pieniężną na ten cel. Można też zostawić dary przy bocznych ołtarzach naszego kościoła.  Dziękujemy wszystkim, za pomoc.

8.   W poniedziałek 20 grudnia od godz. 9.00 będą odwiedziny tych wszystkich chorych, którzy chcą skorzystać z posługi sakramentalnej świątecznej. Prosimy, by zgłosić chorych do 19 grudnia.

9.   Budowanie szopki  i strojenie choinek w kościele będzie w środę, 22 grudnia od godz. 8.30. Bardzo prosimy tych wszystkich, którzy do tej pory pomagali przy strojeniu szopki i choinek i wszystkich chętnych, aby przyszli pomóc.

10.   W tym roku ze względu na epidemię nie będzie spowiedzi z udziałem księży z innych parafii. Spowiedź parafialna w naszym kościele w sobotę  18 grudnia rano od godz. 10.00 – 12.00  oraz popołudniu od godz. 15.00 – 17.00. W przyszłą niedzielę podamy dalsze informacje dotyczące spowiedzi     w ostatnim tygodniu adwentu.

Prosimy, nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę i zapraszamy do  skorzystania z sakramentu pokuty.

11.  Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną oraz prasę katolicką.

Radosnej niedzieli . Niech coraz krótszy czas adwentowego czuwania

będzie dobrze  przez nas wykorzystany, aby przynieść owoce nawrócenia.