XVII Niedziela Zwykła

Odpust Parafialny ku czci Św. Jakuba

29.07.2018

Napomnienie Św. Pawła: Znoście siebie nawzajem w miłości / Ef 4,2b / jest adresowane do nas. Pomimo różnych charakterów, zdolności, konfliktów i sporów, istnieje jedno wspólne powołanie do wiary, jeden chrzest zanurzający nas w tajemnicy Syna Bożego. Jedność w wierze jest możliwa, gdy wszyscy okażą się gotowi podejść do siebie nawzajem z miłością.

W ten czas Bożej łaski, kiedy przychodzimy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym wpisuje się Uroczystość Odpustowa w naszej parafii, ku czci Św. Jakuba Apostoła. Bogu, przez wstawiennictwo naszego Patrona, dziękujemy dziś za wszystkie otrzymane dary.

Suma odpustowa o godz. 11.30, pod przewodnictwem Ks. Andrzeja Muszali, profesora Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

W zeszłą niedzielę na środki transportu dla misjonarzy została zebrana ofiara w kwocie 1393 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy – Bóg zapłać.

a. We wtorek, 31 lipca – wspomnienie Św. Ignacego Loyoli, prezbitera,
b. W środę, 1 sierpnia – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora kościoła. Rozpoczynamy w tym dniu miesiąc trzeźwości i abstynencji. Pamiętajmy w naszych modlitwach za wszystkich uzależnionych.
c. W sobotę, 4 sierpnia – wspomnienie Św. Jana Marii Vianeya, prezbitera.

2. W czwartek, 2 sierpnia, przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który można uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe warunki odpustu.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek oraz pierwszy piątek miesiąca oraz pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się nowe powołania do służby w Kościele Chrystusowym oraz oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.
Nowenna modlitewna za Ojczyznę z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości w czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, do udziału w modlitwie za naszą Ojczyznę.
Msza św. w piątek rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą. W czwartek od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od godz. 16.00 – 17.00. W czwartek i piątek w czasie spowiedzi wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja.

4. Z posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

5. Spotkanie Honorowej Straży NSPJ będzie za tydzień niedzielę, 5 sierpnia, po Mszy św. porannej.

6. W przyszłą niedzielę, 5 sierpnia, składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

7. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Życzymy dobrego i radosnego świętowania odpustu parafialnego.

Niech św. Jakub, wyjedna nam wiele łask u Boga,

potrzebnych do codziennego życia.