Ogłoszenia duszpasterskie: XXXIII Niedziela Zwykła – 18.11.2018

XXXIII Niedziela Zwykła

18.11.2018

Liturgia ostatnich dni roku kościelnego, przypomina o przemijalności ziemskiego życia i rzeczach ostatecznych człowieka. Koncentrujemy uwagę na powtórnym przyjściu Chrystusa w dniu paruzji. Każdy udział w Eucharystii jest wyglądaniem naszego Odkupiciela, gdyż głosimy Jego śmierć, wyznajemy Jego zmartwychwstanie i oczekujemy Jego przyjścia w chwale. Uwielbiajmy obecnego pośród nas Jezusa, którego słowa nigdy nie przeminą.

Modlimy się dzisiaj w intencji Ks. Biskupa Romana Pindla z okazji przypadających imienin.
Dziś składka pod chórem na potrzeby naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania – Bóg zapłać.

1. Liturgiczne obchody tygodnia
a. We wtorek, 20 listopada – wspomnienie Świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera
b. W środę, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień imienin Ks. Biskupa Janusza Zimniaka. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Biskupa Seniora,
c. W czwartek, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,
d. W sobotę, 24 listopada – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i Towarzyszy,

2. W przyszłą niedziele, 25 listopada, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas każdej Mszy św. po Komunii odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

3. Zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski, sakramenty: chrztu, I komunii św., bierzmowania należy przyjmować w parafii zamieszkania. A zatem przypominamy, że jeżeli są poważne przyczyny przyjęcia tych sakramentów poza parafią zamieszkania, należy to zgłosić w tutejszym urzędzie parafialnym, i ubiegać się o zgodę.

4. Spotkania Dzieci Maryi odbywają się w każdą sobotę o godz. 12.00 na plebanii. Zachęcamy dziewczynki do udziału w tej formacji religijnej.

5. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Życzymy dobrej spokojnej niedzieli i obfitego błogosławieństwa na cały tydzień.

Postępujmy tak, abyśmy byli gotowi na nadejście Dnia Pańskiego.