Ogłoszenia duszpasterskie: XXXIII Niedziela Zwykła – 17.11.2019

XXXIII Niedziela Zwykła

17.11.2019

Dokąd zmierza świat i całe stworzenie? Ludzie zadają sobie te odwieczne pytania również i dzisiaj. Zwłaszcza wtedy, gdy mnożą się wojny, konflikty, akty terroryzmu, dotykają coraz liczniejsze klęski żywiołowe. Dlatego Dobra Nowina zapisana na kartach Pisma świętego nie chce nas napawać lekiem i przerażeniem, lecz wzmocnić naszą ufność w Bogu: Dla was, czczących moje imię, wzejdzie słońce sprawiedliwości i uzdrowienie – mówi Pan Zastępów / pierwsze czytanie / oraz Włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie / Ewangelia /.

Dziś składka pod chórem na potrzeby naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne – Bóg zapłać.

1. Liturgiczne obchody tygodnia
a. W poniedziałek, 18 listopada – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypadają imieniny Księdza Biskupa Romana Pindla. Pamiętamy o modlitwie w intencji Biskupa Bielsko – Żywieckiego i całej diecezji,
b. W środę, 20 listopada – wspomnienie Świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera
c. W czwartek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień imienin Ks. Biskupa Janusza Zimniaka. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Biskupa Seniora,
d. W piątek, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,

2. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00. Bezpośrednio po nowennie Msza św. wieczorna. Zapraszamy do modlitwy przez wstawiennictwo Maryi.

3. W przyszłą niedziele, 26 listopada, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

4. Spotkania Kręgu Biblijnego we wtorek po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących rozwijać wiedzę biblijną.

5. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknie przeżytej przez parafian uroczystości Odzyskania Niepodległości w dniu 11 listopada. Pani Sołtys, Zofii Moskwik i Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Rzykach, Renacie Gondko za pomoc nad przygotowaniem tego dnia i współpracę; nauczycielom za przygotowanie dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola oraz harcerzy do pięknego występu; dzieciom za udział w programie artystycznym; pocztom sztandarowym Strażaków i Honorowej Straży NSPJ; Straży Pożarnej za udostępnienie sali w Remizie; Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Rzykach za obecność i placki; Pani Edycie Nodze za uszycie nowych flag. Ofiarodawcom: Piekarni Jakub za ciasto; Panu Rakowskiemu za słodycze; Czarnemu Groniowi za termosy na gorącą wodę. Dziękujemy przedstawicielom władz samorządowych z Rzyk za udział w tej uroczystości i wszystkim parafianom.

6. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Życzymy dobrej spokojnej niedzieli i obfitego błogosławieństwa na cały tydzień.

Postępujmy tak, abyśmy przez wytrwałość w dobrym ocalili nasze życie.