Ogłoszenia duszpasterskie: XXXIII Niedziela Zwykła – 14.11.2021

XXXIII Niedziela Zwykła

14.11.2021

Biblia nie jest traktatem naukowym ani systematycznym zbiorem zagadnień, lecz objawia zamysły Boga: tak jak był początek, tak będzie też kres i nowy początek wyznaczony przez powtórne przyjście Jezusa na świat: Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą. Wtedy pośle On aniołów i zgromadzi swoich wybranych (Mk 13,26 – 27a). Oto sens wszystkiego, nowa przestrzeń i nowa historia: będziemy wszyscy żyli wiecznie z Jezusem, który jest Panem historii świata i ludzkich dziejów.

Gościmy dziś w naszej parafii kleryków z Krakowskiego Seminarium Duchownego ramach tzw. niedzieli powołań, którzy wraz naszą wspólnotą parafialną modlą się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Dziękujemy za ich świadectwo wiary i podzielenie się z nami a szczególnie z młodymi tajemnicą powołania.

Dziś na Mszy św. o godz. 9.30 w łączności z całą diecezją Bielsko – Żywiecką rozpoczynamy w sposób uroczysty, parafialny etap Drogi Synodalnej.

1. Liturgiczne obchody tygodnia

a. w środę, 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,

b. w czwartek, 18 listopada -wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypadają imieniny Księdza Biskupa Romana Pindla. Pamiętamy o modlitwie w intencji Biskupa Bielsko – Żywieckiego i całej diecezji,

c. w sobotę, 20 listopada – wspomnienie Świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

d. W piątek, 19 listopada oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca,

2. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00. Bezpośrednio po nowennie Msza św. wieczorna. Zapraszamy do modlitwy przez wstawiennictwo Maryi.

3. W przyszłą niedziele, 21 listopada, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to dzień imienin Ks. Biskupa Janusza Zimniaka. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Biskupa Seniora.

4. Informujemy, że do końca listopada można jeszcze składać na wypominki roczne.

5. Za tydzień składka pod chórem na potrzeby naszego kościoła i parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne – Bóg zapłać.

6. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Życzymy dobrej spokojnej niedzieli i obfitego błogosławieństwa

na cały tydzień.