Ogłoszenia duszpasterskie: XXXII Niedziela Zwykła – 11.11.2018

XXXII Niedziela Zwykła

11.11.2017

Uczestnicząc w liturgii eucharystycznej, doświadczamy obecności pośród nas Jezusa jako Sługi. Całkowite otwarcie się przed Nim, przyjecie Jego miłości, zawierzenie się Jemu we wszystkim, ma swoje konsekwencje dla kształtu naszej egzystencji. Oddając się Bogu, nie musimy z lękiem kurczowo trzymać się ziemskich dóbr albo polegać tylko na sobie. Naszą codzienność wiążemy z Jezusowym ofiarowaniem życia Bogu Ojcu.

Dziś obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszym kościele Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00. Bogu wszechmogącemu, który jest Panem wszystkich narodów i ludzi, zawierzamy całą naszą Ojczyznę – rodaków mieszkających w kraju i zagranicą.

Po Mszy św. zostanie poświęcony obelisk wybudowany ku czci  żołnierzy z Rzyk, którzy zginęli na frontach pierwszej wojny światowej. Następnie pójdziemy w Marszu Niepodległościowym, który zakończymy w Strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie będzie występ przedszkolaków i biesiada niepodległościowa. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w modlitwie za naszą Ojczyznę oraz w uroczystościach niepodległościowych.

a. W poniedziałek, 12 listopada – wspomnienie Świętego Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to zarazem Dzień solidarności z               Kościołem prześladowanym.

b. We wtorek, 13 listopada – wspomnienie Świętych Benedykta, Mateusza, Izaak i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

c. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca.

d. W sobotę, 17 listopada – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej.

2. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po wieczornej Mszy św.

3. „Kościół Młodych” – spotkanie dla młodzieży 16 listopada o godz. 18.00 w Parafii św. Macieja w Andrychowie. Szczegóły na                  plakacie w gablotce.

4. W przyszłą niedzielę, 18 listopada, przypada dzień imienin Ks. Biskupa Romana Pindla. Pamiętajmy o modlitwie w intencji                 Biskupa Ordynariusza Bielsko – Żywieckiego i całej diecezji.

5. Za tydzień w niedzielę, 18 listopada, składka przeznaczona jest na na budowę Domu Księży Emerytów w Andrychowie. W                  naszej  parafii w przyszłą niedzielę składka pod chórem na potrzeby naszego Kościoła i Parafii. Za złożone ofiary składamy                 serdeczne; Bóg zapłać.

6. Wyjazd autobusu na Rekolekcje Góralskie odbędzie się w piątek 16 listopada o godzinie 13.30 z parkingu przy kościele.

7. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy budowie pomnika poświęconego, żołnierzom z Rzyk,            poległym w I wojnie światowej z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości

8. Po Mszy u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Życzmy dobrego wypoczynku niedzielnego.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia naszą miłość do Ojczyzny.