Ogłoszenia duszpasterskie: XXXII Niedziela Zwykła – 10.11.2019

XXXII Niedziela Zwykła

10.11.2019

Człowiek od zawsze poszukuje sensu własnego życia i pyta, co go czeka w przyszłości. Wierzy i ma nadzieję, że nie przeminie na zawsze, lecz osiągnie udział w życiu wiecznym. Orędzie Jezusa obiecuje ludziom dalsze życie po zakończeniu ziemskiej pielgrzymki. To nie umieranie i śmierć mają ostatnie słowo, lecz Bóg, który żyje i obdarza życiem. Jako chrześcijanie nosimy w sobie obietnicę nieśmiertelnego życia. Dlatego wyraźmy teraz naszą wdzięczność za ten dar oraz głośmy śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana, Jezusa Chrystusa, aż przyjdzie w chwale.

a. W poniedziałek, 11 listopada – wspomnienie Świętego Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada Święto Niepodległości. Modlimy się w intencjach Ojczyzny. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.30 oraz w intencji Ojczyzny o godz. 10.00. Obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, chcemy przeżywać podobnie, jak w zeszłym roku radośnie i odświętnie. Program uroczystości: po Mszy św. złożenie kwiatów pod pomnikiem i przemarsz do strażnicy OSP w Rzykach, gdzie dzieci z naszej szkoły przedstawią program patriotyczny oraz będzie wspólne biesiadowanie. Zapraszamy do udziału przedstawicieli władz lokalnych, poczty sztandarowe, strażaków, górników, Honorowej Straży NSPJ, i wszystkich parafian. Przypominamy o zabranie ze sobą różnych patriotycznych symboli / np. flagi / .
    b. We wtorek, 12 listopada – wspomnienie Świętego Jozafata, biskupa i męczennika,
    c. W środę, 13 listopada – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, pierwszych męczenników Polski,
    d. W czwartek, 14 listopada – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej,
    e. W piątek, 15 listopada, oddajemy cześć Bożemu miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

2. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 17.00. Bezpośrednio po nowennie Msza św. wieczorna w intencjach nowennowych z racji drugiego wtorku miesiąca.

3. Do końca listopada można jeszcze składać na wypominki roczne. Zachęcamy do tej formy modlitwy za naszych zmarłych.

4. Od dzisiejszej niedzieli można zamawiać Msze św. na na rok 2020.

5. Spotkanie Akcji Katolickiej dzisiaj po Mszy Św. o godz.14.00. Serdecznie zapraszamy szczególnie nowe osoby do udziału i pracy w tej grupie duszpasterskiej działającej przy naszej parafii.

6. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby naszej parafii

7. Bardzo dziękujemy P. Sołtys Zofii Moskwik za starania związane z założeniem rur kanalizacyjnych i utwardzeniem drogi wokół nowej i starej części cmentarza oraz zainstalowanie studzienki, nowych korytek odpływowych, i umocnień ażurowych ogrodzenia przy starym cmentarzu.

8. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Życzymy dobrego wypoczynku niedzielnego.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia w nas dobro.