Ogłoszenia duszpasterskie: XXXI Niedziela Zwykła – 03.11.2019

XXXI Niedziela Zwykła

03.11.2019

Są takie spotkania, które radykalnie zmieniają człowieka. Doświadczył tego między innymi zwierzchnik celników Zacheusz. Był zainteresowany Jezusem, dlatego wszedł na sykomorę. Ku zdumieniu wszystkich Pan poszedł do domu Zacheusza, co wywołało ogólne szemranie mieszkańców Jerycha. Zacheusz uchylił Jezusowi rąbek swojego serca i to zupełnie wystarczyło. Mocą łaski Bożej Zacheusz doświadczył łaski nawrócenia i okazał się gotowy naprawić wyrządzone krzywdy. Przyjmijmy Jezusa z radością, jak Zacheusz i pozwólmy Mu zmieniać nas ku temu, co lepsze.

Składka dziś przeznaczona jest na cathedraticum i potrzeby naszego diecezji.

a. W poniedziałek, 4 listopada – wspomnienie Świętego Karola Boromeusza,biskupa.
b. W sobotę, 9 listopada – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata,

2. Nowenna do matki Bożej Pocieszenia we wtorek o godz. 16.30. Bezpośrednio po nowennie różaniec za zmarłych a następnie Msza św. wieczorna.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła i prosimy Boga o nowe powołania do służby w Kościele. Pół godziny przed Mszą św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

4. Dziś w niedzielę różaniec z wypominkami o godz. 13.30. Różaniec z wypominkami za zmarłych w tygodniu, będziemy odmawiać pół godziny przed Mszą św. wieczorną do piątku, 8 listopada. Do końca listopada można jeszcze składać na wypominki roczne. Zachęcamy do tej formy modlitwy za naszych zmarłych. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na wypominki jednorazowe i roczne.

5. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy na spotkanie wszystkich, którzy chcą pogłębiać znajomość Pisma św.

6. Ks. Marcinowi z okazji zbliżających się imienin, składamy serdeczne życzenia: wielu łask Bożych i opieki św. Patrona. Msza św. w intencji księdza Solenizanta w niedzielę 10 listopada o godz. 11.30.

7. Od przyszłej niedzieli można zamawiać Msze św. na na rok 2020.

8. Młodzież bardzo dziękuje wszystkim, którzy kupowali u nich znicze nagrobne. Wszystkie zarobione pieniądze zostaną wykorzystane na dobre cele.

9. Już dziś informujemy, że obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada, chcemy przeżywać podobnie, jak w zeszłym roku radośnie i odświętnie. Program uroczystości: Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00, a następnie złożenie kwiatów pod pomnikiem i przemarsz do strażnicy OSP w Rzykach, gdzie dzieci z naszej szkoły przedstawią program patriotyczny oraz będzie wspólne biesiadowanie. Przypominamy o zabranie ze sobą różnych patriotycznych symboli / flagi / .

10. Po Mszy można nabyć u ministrantów naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Dobrego świętowania niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.