Ogłoszenia duszpasterskie: XXVIII Niedziela Zwykła- 14.10.2018

XXVIII Niedziela Zwykła

14.10.2018

Pojęcia ubóstwa i bogactwa są bardzo nieostre, przysparzają sporo kłopotu. Posiadany majątek nie czyni człowieka autentycznie bogatym, nie zapewnia udanego życia przepełnionego poczuciem sensu istnienia. Do takiej egzystencji potrzebna jest mądrość będąca owocem poznania Boga. W Jezusie Chrystusie objawiła się nam mądrość Boża, w Nim otrzymała swoją twarz. Przez Niego jesteśmy zaproszeni do wspólnoty życia z Bogiem, aby w ten sposób odnaleźć radość i celowość każdego podejmowanego wysiłku.

Dziś po raz osiemnasty obchodzimy Dzień Papieski. Składka zbierana do puszek przeznaczona jest na fundusz stypendialny.

a. W poniedziałek, 15 października wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora kościoła.
b. We wtorek, 16 października – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej.
c. W środę, 17 października – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
d. W czwartek, 18 października – wspomnienie Św. Łukasza, ewangelisty
e. W piątek, 19 października oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
f. W sobotę, 20 października – wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera, patrona diecezji.

2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 prowadzony przez Apostolstwo Młodzieży. Ze względu na nabożeństwo fatimskie nie będzie różańca o godz. 13.30.

3. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Ponawiamy zaproszenie do prowadzenia modlitwy różańcowej przez poszczególne klasy w następujące dni tygodnia:

Poniedziałek – kl. VIII i VII;   Wtorek kl. III   gimnazjum;  Środa kl. VI;   Czwartek kl. IV   Piątek kl. V;   Sobota kl. III;

Zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i starszych do codziennego uczestnictwa w modlitwie różańcowej. Szczególnie prosimy, o tą obecność dzieci komunijne i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

4. Organizujemy konkurs dla dzieci i młodzieży szkolnej na najpiękniejszy różaniec ręcznie zrobiony. Prace należy oddać do 27 października.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek wieczorem po nabożeństwie różańcowym. Zapraszamy i zachęcamy do poszerzania wiedzy biblijnej.

6. Za tydzień, 21 października, przypada Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła. Składka na cele misyjne. Natomiast pod chórem będą zbierane ofiary pieniężne na potrzeby naszej parafii.

7. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki ze zmarłymi można składać po Mszach św. u księży w zakrystii oraz na plebanii w godzinach kancelaryjnych.

8. Od przyszłej niedzieli po Mszach św. młodzież będzie rozprowadzała znicze nagrobne. Zachęcamy do zakupienia zniczy przy parafii. Pieniądze ze sprzedaży Apostolstwo Młodzieży chce przeznaczyć na potrzeby grupy / rekolekcje, wycieczki /.

9. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Dobrego świętowania i miłego odpoczynku niedzielnego.