Ogłoszenia duszpasterskie: XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10.2019

XXVIII Niedziela Zwykła

11.10.2019

Życie codzienne bywa czasem skąpane we łzach, przeniknięte smutkiem z powodu zła, dręczone rozmaitymi kłopotami. Utrudzeni i spragnieni Chleba Życia gromadzimy się przed Stwórcą i Panem, który chce zaspokoić nękające nas potrzeby. Podczas sprawowania Uczty miłości pragnie otrzeć łzy z każdego oblicza, uzdrawiając głębię naszego serca oraz napełniając ją światłem swej łaski. W czasie liturgii zostaniemy umocnieni słowem Bożym i nakarmieni Ciałem Chrystusa.

Dziś po raz dwudziesty obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem: Totus Tuus! Bogu dziękujemy za papieża Jana Pawła II, za Jego święte życie i całe nauczanie jakie nam zostawił. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży.

Za tydzień składka pod chórem na potrzeby naszego Kościoła i Parafii. Za złożone ofiary – Bóg zapłać.

a. We wtorek, 13 października – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera,

b. W czwartek,15 października wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to zarazem Dzień Dziecka utraconego,

c. W piątek, 16 października – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej, W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca,

d. W sobotę, 17 października – wspomnienie świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

2. We wtorek, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie po Mszy św. połączona z nabożeństwem różańcowym. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej.

3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 prowadzony przez Apostolstwo Młodzieży. Ze względu na nabożeństwo fatimskie nie będzie różańca o godz. 13.30. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

4. W naszej parafii, oprócz dorosłych, głównie przychodzą na różaniec dzieci z 3 klas. W mniejszej ilości pokazuje się młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Natomiast nie widać zupełnie dzieci z pozostałych klas. W tym nadchodzącym tygodniu pragniemy zachęcić i zmobilizować do modlitwy różańcowej – wszystkich uczniów ze szkoły podstawowej. Dlatego kierujemy zachętę do przybycia na modlitwę różańcową, poszczególne klasy. I tak zapraszamy:

W poniedziałek – kl. 1 i 2 ; we wtorek kl. 4 ; w środę – kl. 5 ; w czwartek – kl. 6 ; w piątek – kl. 7

Uczniów z klas 3 i 8 zapraszamy codziennie na różaniec. Oczywiście wszystkich zapraszamy codziennie na modlitwę. Ale jeżeli, nie może ktoś przyjść częściej do kościoła, to prosimy, by choć raz w tygodniu przybyć ze swoją klasą na różaniec.

Zachowując wszelkie bezpieczeństwo dajmy się zaprosić Matce Bożej! Chciejmy wspólnie się za siebie modlić w różnych intencjach, w tym: o ustanie epidemii!!

5. Msza św. przy Kuźni z okazji wyboru papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, będzie 17 października w sobotę o godz. 17.00. Rozpoczęcie będzie przy pętli w Jagódkach o godz. 16.30 skąd wyruszymy modląc się na różańcu. Msza św. w kościele o godz. 15.30 dla rodzin, które mają swoje dzieci do chrztu św. Pozostałe intencje przy Kuźni. Zapraszamy wszystkich.

6. Za tydzień, 18 października, przypada Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła. Składka na cele misyjne.

7. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki ze zmarłymi można składać po Mszach św. u księży w zakrystii oraz na plebanii w godzinach kancelaryjnych. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych.

8. Młodzież od przyszłej niedzieli rozprowadza znicze po Mszach św.  Dochód zostanie przeznaczony na potrzeby grupy młodzieżowej.

9. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Dobrego świętowania i miłego odpoczynku niedzielnego.