Ogłoszenia duszpasterskie: XXVIII Niedziela Zwykła – 10.10.2021

XXVIII Niedziela Zwykła

10.10.2021

Spotkanie z kochającym Jezusem jest zawsze dialogiem miłości. Także wtedy, kiedy Jezus w imię tej miłości stawia człowiekowi wymagania. Jakże czasami trudno tę sytuację zaakceptować. Ile potrzeba wiary do zrozumienia, że miłość – jeżeli jest autentyczna – to prędzej czy później staje się wymagająca. Chrystus stawia wymagania, bo chce, aby człowiek dojrzewał i stawał się lepszy.

Dziś obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem:Nie lękajcie się! Bogu dziękujemy za papieża Jana Pawła II, za Jego święte życie i całe nauczanie jakie nam zostawił. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży. Za złożone ofiary – Bóg zapłać.

Kontynuujemy akcję krwiodawstwa, którą rozpoczęliśmy w zeszłym roku z okazji 100. Rocznicy urodzin Jana Pawła II – jako wotum za Wielkiego Papieża Polaka. Dzisiaj po raz kolejny przy współpracy z Ochotniczą Strażą pożarną zostanie przeprowadzona akcja oddawania krwi od godz. 9.00 – 13.00 w specjalnym autobusie podstawionym przy Strażnicy OSP. Niech nasz udział w dzieleniu się życiem z potrzebującymi naszej krwi będzie budowaniem żywego pomnika dla Św. Jana Pawła II.

a. W środę, 13 października – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera,

b. W piątek,15 października wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to zarazem Dzień Dziecka utraconego. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia,

c. W sobotę , 16 października – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej,

2. We wtorek, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie po Mszy św. połączona z nabożeństwem różańcowym. Zapraszamy na modlitwę. Po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. W naszej parafii, oprócz dorosłych, głównie przychodzą na różaniec dzieci z 3 klas W mniejszej ilości pokazuje się młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Natomiast nie widać zupełnie dzieci z pozostałych klas. W tym nadchodzącym tygodniu pragniemy zachęcić i zmobilizować do modlitwy różańcowej – wszystkich uczniów ze szkoły podstawowej. Dlatego kierujemy zachętę do przybycia na modlitwę różańcową, poszczególne klasy. I tak zapraszamy:

W poniedziałek – kl. 1 i 2 ; we wtorek – kl. 4 ; w środę – kl. 5 ;

w czwartek – kl. 6 ; w piątek – kl. 7

Uczniów z klas 3 i 8 zapraszamy codziennie na różaniec. Oczywiście wszystkich zachęcamy do codziennej modlitwy. Ostatecznie prosimy, by choć raz w tygodniu przybyć ze swoją klasą na różaniec. Dajmy się zaprosić Matce Bożej, by wypraszała nam u swojego Syna potrzebne łaski!

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 prowadzony przez Służbę liturgiczną. Ze względu na nabożeństwo fatimskie nie będzie różańca o godz. 13.30. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

5. Msza św. przy Kuźni z okazji wyboru papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, będzie 16 października w sobotę o godz. 16.00. Rozpoczęcie będzie przy pętli w Jagódkach o godz. 15.30, skąd wyruszymy modląc się na różańcu. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej w kościele. Zapraszamy

6. W najbliższą niedzielę, tj. 17 października będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt Adopcji Miłości, gdzie celem jest wsparcie najuboższych dzieci, z krajów Trzeciego Świata, w ich edukacji. Więcej informacji na temat akcji, można przeczytać na stronie wolontariatu: https://swm.pl/adopcja-milosci/. W związku z powyższą akcją zbiórka na potrzeby naszego kościoła zostaje przeniesiona na niedzielę 24 października.

7. Straż Honorowa NSPJ organizuje wyjazd na Dzień Skupienia do Szczyrku do Sanktuarium św. Jakuba w dniu 16 października 2021 r. tj. sobota. Wyjazd z Rzyk z parkingu przy kościele o godz. 7.45, odjazd ze Szczyrku około godz. 13-tej. Zapraszamy wszystkich chętnych członków Straży Honorowej oraz osoby, które nie należą Straży Honorowej. Serdecznie zachęcamy do pielgrzymowania w tym roku św. Jakuba. Zapisy u Doroty Cibor tel. 606 527 913 lub zakrystii.

8. Spotkanie Akcji Katolickiej za tydzień po Mszy św. o godz. 14.00.Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki ze zmarłymi można składać po Mszach św. u księży w zakrystii oraz na plebanii w godzinach kancelaryjnych. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych.

9. Od przyszłej niedzieli można zamawiać Msze św. na rok 2022.

Dobrego świętowania i miłego odpoczynku niedzielnego.