Ogłoszenia duszpasterskie: XXVII Niedziela Zwykła – 07.10.2018

XXVII Niedziela Zwykła

07.10.2017

Mamy w życiu wiele osiągnięć, ale ostatecznym kresem jest miłość, która uwzniośla i ożywia każde działanie, czyniąc go dobrym. Małżeństwo bez miłości jest puste i zimne, praca zawodowa bez miłości pozostaje tylko wykonywaniem zadania, modlitwa bez miłości może być czczą gadaniną, a udział w liturgii eucharystycznej bez miłości pozostanie na płaszczyźnie spełnienia obowiązku. Miłość zawsze łączy, a nie dzieli; nie jest zainteresowana niepewnością, ale obdarza oczekiwanym pokojem.

a. W wtorek, 9 października – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa,
b. W sobotę, 13 października – wspomnienie Błogosławionego Honorata Koźmińskiego, prezbitera,

2. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Dziś różaniec o godz. 13.30.
Ze względu na mały udział dzieci ze szkoły podstawowej w różańcu, prosimy, o obecność i zaangażowanie w poprowadzenie modlitwy różańcowej w poszczególne dni tygodnia następujące klasy:

Poniedziałek – kl. VIII i VII;   Wtorek – kl. III gimnazjum;   Środę – kl. VI;   Czwartek – kl. IV;   Piątek – kl. V;  Sobotę – kl. III;

Prosimy, by klasy prowadzące modlitwę w dany dzień zajęły ławki na środku kościoła oraz zorganizowały się co do prowadzenia modlitwy. Skoro wiele dzieci nie stać na codzienne czy częste uczestnictwo w różańcu, to niech przynajmniej przyjdą w wyżej wymienione dni. Pamiętajmy, by nie ograniczać modlitwy. Dlatego zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i starszych do codziennej modlitwy różańcowej.

3. W przyszłą niedzielę, 14 października, na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 prowadzony przez Apostolstwo Młodzieży. Ze względu na nabożeństwo fatimskie nie będzie już różańca przed Mszą św. o godz. 14.00.
W tym dniu przeżywać będziemy również XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „ Promieniowanie Ojcostwa.Do puszek zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży oraz zdolnych dzieci.
Msza św. przy Kuźni z okazji wyboru papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową będzie 13 października. Rozpoczęcie przy pętli autobusowej w Jagódkach o godz. 16.30. Skąd wyruszymy z modlitwą różańcową w stronę Kuźni, by tam sprawować Mszę św. ok. o godz. 17.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. w kościele. Tradycyjnie prosimy Akcję Katolicką o przygotowanie ołtarza.

4. Poświęcenie różańców dla dzieci z klas III przygotowujących się do I komunii będzie w piątek na Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci i rodziców.

5. Od dziś przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki ze zmarłymi można składać po Mszach św. u księży w zakrystii oraz na plebanii w godzinach kancelaryjnych. Zachęcamy do tej formy modlitwy za zmarłych.

6. Zapraszamy Parafialną Radę Duszpasterską na spotkanie w czwartek o godz. 19.00.

7. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli.

Niech miłość Boża pomaga nam dobrze pełnić nasze obowiązki.