Ogłoszenia duszpasterskie: XXVII Niedziela Zwykła – 06.10.2019

XXVII Niedziela Zwykła

06.10.2019

Bóg jest zawsze inny niż sobie Go wyobrażamy. Niekiedy nie możemy oprzeć się wrażeniu, że dopuszcza, by działy się rzeczy, które nam wydają się niepojęte. Być może podobne wątpliwości budziły się w sercach uczniów, gdy prosili Jezusa: Panie, dodaj nam wiary!. Ta prośba rozbrzmiewa również podczas Mszy świętej, bowiem i nasza wiara potrzebuje wzmocnienia. Tym bardziej, że tam, gdzie wiara jest słaba, brakuje też miłości, nadziei i odwagi i zaufania. Prośba o wzmocnienie wiary jest zatem potrzebna w każdej chwili. Wypowiedzmy ją, wiedząc, że dobry Bóg w swojej łaskawości daje nam więcej, niż na to zasługujemy i udziela nam obfitszych łask niż te, o które prosimy.

a. W poniedziałek, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu Na Mszy św. o godz. 17.00 poświecenie różańców dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do pierwszej komunii. Po nabożeństwie różańcowym spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych. Prosimy o obowiązkowe przybycie.

2. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Dziś różaniec o godz. 13.30. Zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i starszych na modlitwę różańcową.

3. We wtorek, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie po Mszy św. ze względu na nabożeństwo różańcowe. Msza św. w intencjach nowennowych z racji drugiego wtorku miesiąca. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej.

4. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 prowadzony przez Apostolstwo Młodzieży. Ze względu na nabożeństwo fatimskie nie będzie już różańca przed Mszą św. o godz. 14.00.

5. XIX Dzień Papieski, pod hasłem Wstańcie, chodźmy! obchodzić będziemy w Kościele polskim w niedzielę, 13 października. Ofiary na stypendia dla młodzieży uzdolnionej będą zbierane do puszek przed kościołem.

6. Od przyszłej niedzieli przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki ze zmarłymi można składać po Mszach św. u księży w zakrystii oraz na plebanii w godzinach kancelaryjnych. Zachęcamy do tej formy modlitwy za zmarłych.

7. Msza św. przy Kuźni z okazji wyboru papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, będzie 12 października w sobotę o godz. 17.00. Rozpoczęcie będzie przy pętli w Jagódkach o godz. 16.30 skąd wyruszymy modląc się na różańcu. W tym roku będzie to wyjątkowa Eucharystia bowiem poświęcimy rzeźbę Jana Pawła II, która jest wykonana formie kapliczki, a którą ufundowali mieszkańcy Mydlarzy oraz upiększyli teren przy Kuźni. Za co bardzo im dziękujemy. Nie będzie w tym dniu Mszy św. w kościele. Zapraszamy wszystkich parafian.

8. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli.

Niech miłość Boża umacnia naszą wiarę.