Ogłoszenia duszpasterskie: XXVII Niedziela Zwykła – 04.10.2020

XXVII Niedziela Zwykła

04.10.2020

Jako latorośle zasadzone w Winnicy Pańskiej, gromadzimy się wokół Chrystusowego ołtarza, aby uwielbiać Boga Ojca za dar wybrania i prosić zarazem o łaskę potrzebną do naszego duchowego wzrostu. Jesteśmy powołani do postępowania swojej wiary, aby wydawać owoce na miarę Bożych oczekiwań.

a. W poniedziałek, 5 października – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, b. W środę, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu Na Mszy św. o godz. 17.00 poświecenie różańców dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do pierwszej komunii.

2. We wtorek, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie po Mszy św. połączona z nabożeństwem różańcowym.

3. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Dziś różaniec o godz. 13.30. Zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i starszych na modlitwę różańcową.

4. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 prowadzony przez Apostolstwo Młodzieży. Ze względu na nabożeństwo fatimskie nie będzie już różańca przed Mszą św. o godz. 14.00.

5. Za tydzień w niedzielę, 11 października, obchodzić będziemy XX Dzień Papieski, pod hasłem: Totus Tuus – Cały Twój ! Ofiary na stypendia dla młodzieży uzdolnionej będą zbierane do puszek przed kościołem.

6. Od przyszłej niedzieli przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki ze zmarłymi można składać po Mszach św. u księży w zakrystii oraz na plebanii w godzinach kancelaryjnych. Zachęcamy do tej formy modlitwy za zmarłych.

7. W zeszłą niedzielę w naszej parafii zgłosiły się 72 osoby chętne do oddania krwi. Gorące podziękowania składamy wszystkim honorowym dawcom i tym, którzy zapisali się do banku dawców szpiku kostnego / 58 osób – krew; 3 osoby – bank szpiku kostnego /. W sumie uzbierano ok. 26 litrów krwi. Za wytrwałość w kolejce do pobrania i za ten wielki dar krwi jeszcze raz bardzo bardzo dziękujemy.

Rozlosowanie nagród wśród dawców będzie dziś po Mszy św. o godz. 9.30. Oprócz nas księży, do sponsorowania nagród zachęciliśmy parafian. Zgłosili swoją gotowość sponsorowania przedstawiciele naszej władzy lokalnej czyli Radni: Zofia Moskwik, Adam Kubik, Roman Babski, Jakub Guzdek, oraz dwie anonimowe osoby.

W sumie od wszystkich sponsorów zebraliśmy 1500 zł. Bardzo dziękujemy wyżej wymienionym ofiarodawcom.

8. Dziś także, pragniemy podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w pogrzebie ppor. Mieczysława Kozłowskiego ps. Żbik, Bunt. Szczególnie P. Sołtys i Radnym Gminy i powiatu, Dyrekcji Zespołowi Szkół Samorządowych w Rzykach, Pocztom Sztandarowym – Strażaków, Szkoły w Rzykach, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, przedstawicielom grup religijnych w naszej parafii i wszystkim parafianom przybyłym na tę uroczystość pogrzebową ale i na wskroś patriotyczną. Dziękujemy wam za postawę szacunku wobec Tego, który walczył z reżimem komunistycznym, a któremu winniśmy pamięć, imienny grób oraz modlitwę.

9. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli. Niech miłość Boża umacnia naszą wiarę.