Ogłoszenia duszpasterskie: XXVII Niedziela Zwykła – 03.10.2021

XXVII Niedziela Zwykła

03.10.2021

Kościół wiernie przepowiadając Ewangelię, zawsze stoi na straży ludzkiej godności. Całe dzieło zbawcze Jezusa Chrystusa jest podyktowane troską o życie człowieka i Jego zbawienie. Uczestnictwo w liturgii eucharystycznej daje nam możliwość przekraczania zgubnej koncepcji życia opartej na egocentryzmie, czyli życia dla siebie. Rozumienie tego jest dzisiaj bardzo potrzebne, kiedy wielu ludzi ulega współczesnym trendom życia we dwoje – na próbę, na jakiś czas, bez mocnych fundamentów zbudowanych na trwałych zasadach i mocnej miłości. Fundamenty antropologii chrześcijańskiej wskazują nam, że trzeba dotrzeć do wnętrza człowieka i jego serca obdarzonego wrażliwością Bożą.

a. W poniedziałek, 4 października – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu

b. We wtorek , 5 października – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,

c. W czwartek,7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się za wszystkich posługujących w Kościele i prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej.

2. We wtorek, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie po Mszy św. połączona z nabożeństwem różańcowym.

3. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Dziś różaniec o godz. 13.30. Zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i starszych na modlitwę różańcową.

4. Za tydzień w niedzielę, 10 października,będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski pod hasłem:Totus Tuus! Ofiary na stypendia dla młodzieży uzdolnionej będą zbierane do puszek przed kościołem.

5. Razem z Ochotniczą Straż Pożarną w Rzykach organizujemy Akcję Krwiodawstwa, w naszej parafii. 10 października zostanie po raz kolejny przeprowadzona akcja oddawania krwi od godz. 9.00 – 13.00 w specjalnym autobusie podstawionym przy Strażnicy OSP. Pragniemy zachęcić do dzielenia się życiem z potrzebującymi naszej krwi. Warunki oddania krwi, oraz bliższe informacje na stronie internetowej naszej parafii.

6. Od przyszłej niedzieli przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki ze zmarłymi można składać po Mszach św. u księży w zakrystii oraz na plebanii w godzinach kancelaryjnych. Zachęcamy do tej formy modlitwy za zmarłych.

7. W przyszłą niedzielę, tj. 10 października, na godz. 14.00 zapraszamy na Mszę Św. wszystkich modlących się w Różach Różańcowych za swoje dzieci oraz tych, którzy chcą do nas dołączyć.

8. W związku z Rokiem Jubileuszowym św. Jakuba, organizujemy Konkurs o naszym Patronie. Szczegóły konkursu będą w tym tygodniu umieszczone na stronie internetowej parafii oraz zostaną przekazane dzieciom na lekcjach religii. Konkurs skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej. Zachęcamy do udziału. Prace konkursowe należy dostarczyć do 14 listopada. O wynikach konkursu z wręczeniem nagród będziemy informować na bieżąco.

9. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli. Niech miłość Boża umacnia naszą wiarę.