Ogłoszenia duszpasterskie: XXVI Niedziela Zwykła – 30.09.2018

XXVI Niedziela Zwykła

30.09.2018

Z ewangelicznej wypowiedzi Jezusa: Kto bowiem nie jest przeciwko wam, ten jest z nami /Mk 9,40/ bije wspaniałomyślność i zdrowo pojęta tolerancja. To pytanie o naszą relację względem czyniących dobro, którzy jednak inaczej okazują swoją pobożność i wiarę. Duch Boży wieje kędy chce i uzdalnia ludzi do czynienia dobra. Otwórzmy się na Jego działanie w świecie. Zauważmy i doceńmy dobro będące owocem Jego natchnień, dokonywanych także przez innych ludzi.

W trzecią niedzielę na potrzeby naszego kościoła zebraliśmy 7090 zł. Za wszystkie złożone ofiary – Bóg zapłać.

a. W poniedziałek, 1 października – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
b. We wtorek, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
c. W czwartek, 4 października – wspomnienie, Św. Franciszka z Asyżu,
d. W piątek, 5 października – wspomnienie, Świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy

2. Nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek, środę i sobotę po Mszy św. o godz. 17.00, w czwartek i piątek o godz. 16.30 ze względu na spowiedź. W niedzielę różaniec o godz. 13.30. Zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i starszych na modlitwę różańcową. W poniedziałek 1 października po nabożeństwie różańcowym rozdawane będą dla dzieci specjalne książeczki, które posłużą do przyklejania obrazków z poszczególnych dni uczestnictwa w modlitwie różańcowej.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła, prosimy Boga o nowe powołania do służby w Kościele. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę, Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź codziennie przed Mszą św. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, szczególnie w tym dniu do spowiedzi zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. W piątek spowiedź od godz. 16.00 – 17.00. Zapraszamy do spowiedzi dzieci.
W pierwszy czwartek miesiąca ostatnia nowenna modlitewna za Ojczyznę z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Zapraszamy wszystkich, do tej modlitwy. O godz. 16.30 różaniec za Ojczyznę, a następnie Msza św. W pierwszy piątek, Msza św. rano o 6.30 i po południu o 17.00.

4. Z posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

5. Wyjazd na Dzień Skupienia Straży Honorowej NSPJ do Bielska – Lipnika odbędzie się w sobotę, 6 października o godz. 8.30 z Centrum Rzyk.

6. Po Mszy można nabyć gazetkę parafialną, prasę katolicką oraz Kalendarze Rolnika w cenie 30 zł

Dobrego świętowania i miłego odpoczynku niedzielnego.

Niech Bóg pobłogosławi wszystkie nasze dobre wysiłki czynione w nadchodzącym tygodniu.