Ogłoszenia duszpasterskie: XXVI Niedziela Zwykła – 29.09.2019

XXVI Niedziela Zwykła

29.09.2019

Często ludzie nie zauważają i nie słuchają swoich bliźnich, szufladkują ich i nie okazują należnego szacunku. Jednak Bóg widzi wszystko i każdego wzywa po imieniu. Posiadając imię, mamy godność i Bóg może się do nas zwrócić osobiście, bardzo indywidualnie. Teraz zwraca się do nas przez obecnego wśród nas Jezusa, jak również przez braci w wierze zgromadzonych na Mszy świętej. Niesie to za sobą konsekwencje dla naszego życia i sposobu postępowania; nikt nie może pozostawać mi obojętny. Miłość Boga i bliźniego powinny w życiu chrześcijanina zajmować naczelne miejsce, taka jest miara pierwszego i najważniejszego przykazania.

a. W poniedziałek, 30 września – wspomnienie Świętego Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

b. We wtorek, 1 października – wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele różaniec w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 13.30. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia różańca do ręki i modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej.

c. W środę, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,

d. W piątek, 4 października – wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu,

e. W sobotę, 5 października – wspomnienie Świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

Zapraszamy i zachęcamy wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież do modlitwy różańcowej. Na nabożeństwie różańcowym rozdawane będą dla dzieci specjalne obrazki.

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie po Mszy św ze względu na nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby Bożej, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu sercu Najświętszej Maryi Panny. W I piątek miesiąca Msza św. rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od 16.00 – 17.00. Prosimy, by spowiadać się codziennie przed Mszą i nie zostawiać sakramentu pokuty na I piątek. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i w piątek w czasie spowiedzi.

4. Z posługą sakramentalną do chorych w pierwszy piątek udamy się od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie we wtorek po Mszy św. wieczornej

6. Zapraszamy młodzież naszej parafii na spotkanie Apostolstwa Młodzieży w piątek o godz. 19.00.

7. Spotkanie Scholi będzie w piątek o godz. 18.00. Zapraszamy muzykalną młodzież – dziewczyny i chłopców – do uczestnictwa w naszej scholi parafialnej.

8. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie Dzieci Maryi. Zapraszamy nowe dziewczynki ze szkoły podstawowej na spotkanie.

9. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli.

Niech miłość bliźniego będzie treścią naszego codziennego życia.