Ogłoszenia duszpasterskie: XXVI Niedziela Zwykła – 27.09.2020

XXVI Niedziela Zwykła

27.09.2020

Wszyscy jesteśmy słabi i grzeszni. Bóg jednak nie chce naszej śmierci, ale nawrócenia. Dlatego posłał na świat swojego Jednorodzonego Syna. Kroczenie drogą wyznaczoną przykazaniami Dekalogu nie jest łatwe, ale możliwe. Pan Jezus pragnie nas podczas Eucharystii umocnić w podążaniu do niebieskiego Jeruzalem, karmiąc swoim słowem i umacniając swoim Ciałem.

Dzisiejsza niedziela w naszej diecezji obchodzona jest jako dzień modlitwy w intencji Małżeństw i Rodzin pod hasłem „Eucharystia jest źródłem miłości”. Na każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Na zakończenie Mszy św. Akt Zawierzenia Rodzin.

W zeszłą niedzielę na potrzeby naszego kościoła zebraliśmy 8270 zł. Natomiast na Diecezjalne Radio Anioł Beskidów – 703 zł. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

a. W poniedziałek, 28 września – wspomnienie Św. Wacława, męczennika

b. We wtorek, 29 września – święto Świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

c. W środę, 30 września – Świętego Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

d. W czwartek, 1 października – wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele różaniec w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 13.30. Wyjątkowo różaniec w I czwartek i w I piątek przed Mszą o godz. 16.30. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia różańca do ręki i modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej. Na nabożeństwie różańcowym rozdawane będą dla dzieci specjalne obrazki.

e. W piątek, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. a następnie Msza św. W tym dniu będzie  spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do pogłębiania wiedzy biblijnej.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby Bożej, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. W I piątek miesiąca Msza św. rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od 16.00 – 17.00. Prosimy, by spowiadać się codziennie przed Mszą i nie zostawiać sakramentu pokuty na I piątek.

W I sobotę Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z Nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

4. Z posługą sakramentalną do chorych w pierwszy piątek udamy się od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

5. Już dziś informujemy, że poświęcenie różańców dla dzieci klas trzecich przygotowujących się do I komunii św. będzie w środę, 7 października, na Mszy św. o godz. 17.00.

6. Dziś od godz. 9.00 – 13.00 na Starej Plebanii – Akcja Krwiodawstwa i zapisów do banku dawców szpiku kostnego. Ponawiamy zachętę do oddania krwi, aby przyjść z pomocą wszystkim którym ta krew jest potrzebna. Wśród dawców rozlosujemy kilka nagród, a to dzięki dzięki sponsorom, którzy się zgłosili i ofiarowali pieniądze.

7. W przyszłą niedzielę z okazji M. Bożej Różańcowej i wspomnienia św. Faustyny na Klimasce o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie Msza św. Zapraszamy do uczestnictwa.

8. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli.

Niech miłość Boga i bliźniego będzie treścią naszego codziennego życia.