Ogłoszenia duszpasterskie: XXV Niedziela Zwykła – 23.09.2018

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

23.09.2018

Dziś 25 niedziela zwykła. W Ewangelii św. Marka usłyszymy drugą zapowiedź męki Jezusa. „Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi”. Bóg z miłości wydał się w nasze ręce. Wydany jest mojej wolności, na pastwę moich rąk. Mogę Go nimi przyjąć i przytulić lub przybyć i ukrzyżować. Mogę z Nim zrobić, co mi się podoba. Wydarzenie zbawienia trwa. We Mszy świętej wciąż się nam wydaje. Nie zmarnujmy daru wolności.

Liturgiczne obchody tygodnia:

1. W poniedziałek, 24 września-święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej.
  2. W czwartek, 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
  3. W piątek, 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
  4. W sobotę, 29 września – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną i prasę katolicką. Bardzo serdecznie zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli

i szczęśliwego nowego tygodnia.