Ogłoszenia duszpasterskie: XXV Niedziela Zwykła – 20.09.2020

XXV Niedziela Zwykła

20.09.2020

Każda Eucharystia jest ucztą miłości, w czasie której Jezus naucza nas swoim słowem i posila Najświętszym Ciałem oraz Krwią. Dlatego gromadzimy się wokół Jego ołtarza, aby zaczerpnąć siły do postępowania zgodnego z nakazami świętego Prawa. Niech w naszej codzienności zwycięża pełnienie woli Bożej odkrywanej wciąż na nowo w duchowym spotkaniu ze Zbawicielem.

Dziś ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Natomiast pod chórem zbierane są ofiary na potrzeby naszej parafii. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary na wyżej wymienione cele.

a. W poniedziałek, 21 września – święto Świętego Mateusza, apostoła i ewangelisty,

b. W środę, 23 września – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera,

c. W czwartek, 24 września – święto Rocznicy Poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00, a następnie Msza św. Zapraszamy do uczestnictwa.

3. Od przyszłej niedzieli, 27 września, sprawowana będzie Msza św. niedzielna popołudniowa o godz. 14.00.

4. W związku z odwołaniem tegorocznej Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, niedziela 27 września, w naszej diecezji będzie obchodzona jako dzień modlitwy w intencji Małżeństw i Rodzin pod hasłem „Eucharystia jest źródłem miłości”. A zatem pragniemy, aby w naszej parafii wszystkie małżeństwa bez względu na liczbę przeżytych lat odnowiły przysięgę małżeńską. Bardzo prosimy was drodzy małżonkowie o przybycie do kościoła na Mszę św. razem ze współmałżonkiem /wszystko jedno na którą godzinę, ponieważ na wszystkich Mszach będzie odnowienie przyrzeczeń / i zajęcie miejsca koło siebie ewentualnie w niedalekiej odległości, aby na ten moment odnowy małżeństwa podać sobie dłonie i wypowiedzieć słowa przysięgi. Na zakończenie Mszy św. Akt Zawierzenia Rodzin.

5. W przyszłą niedzielę tj. 27.09. od godz. 9.00 – 13.00 w naszej parafii akcja krwiodawstwa, którą zatytułowaliśmy „100 litrów krwi na 100 lecie urodzin Jana Pawła II”. Będzie również możliwość wpisania się do banku dawcy szpiku kostnego. Na naszej stronie internetowej oraz w gazetce zostały zamieszczone warunki – kto może oddać krew! Wśród dawców rozlosujemy dwie nagrody. Jedną sponsorują: ks. Proboszcz z księdzem wikariuszem, a do drugiej nagrody zachęcamy kogoś z parafian. Jeżeli byłoby więcej sponsorów to będzie więcej nagród!

6. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrego wypoczynku niedzielnego i błogosławionego tygodnia.