Ogłoszenia duszpasterskie: XXIX Niedziela Zwykła – 20.10.2019

XXIX Niedziela Zwykła

20.10.2019

Na Mszę świętą przychodzimy z tymi sprawami, które trzeba w nadchodzącym tygodniu załatwić, z troskami i problemami, które nierzadko nas przytłaczają, ze wszystkimi potrzebami świata, ażeby zgodnie z nakazem Jezusa modlić się nieustannie i nie ustawać. Nie czynimy tego dla Boga, ale dla siebie samych bo to my potrzebujemy Jego bliskości i wsparcia na naszej drodze wiary. Możemy być pewni, że Bóg Ojciec śpieszy nam z pomocą w każdej naszej niedoli.

Dzisiejsza niedziela, obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny, rozpoczyna jednocześnie Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła. Składka na cele misyjne. Dziś również pod chórem zbierane są ofiary na cele parafialne.

W zeszłą niedzielę do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z okazji Dnia Papieskiego została zebrana ofiara w wysokości 1216 złotych. Za wszystkie złożone ofiary; składamy – Bóg zapłać.

a. We wtorek, 22 października – wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża

b. W środę , 23 października – wspomnienie Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa,

2. Dziś o godz. 13.30 różaniec, który będzie prowadzony przez Róże Rodziców za Dzieci. A po Mszy św. o godz. 14.00, adoracja Róż Rodziców za Dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich należących do tej Róży i rodziców. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do modlitwy różańcowej szczególnie dzieci i młodzież. Na zaproszenie w tamtym tygodniu, nie licząc dzieci z klas trzecich, w najmniejszej liczbie odpowiedzieli.

3. We wtorek, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie po Mszy św. ze względu na nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy na modlitwę.

4. W przyszłą niedzielę, obchodzimy uroczystość rocznicy poświecenia kościoła własnego. Modlić się będziemy szczególnie za budowniczych naszego kościoła, żyjących jak i zmarłych fundatorów, ofiarodawców i za wszystkich, którzy przychodzą do tej świątyni.

5. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki ze zmarłymi można składać po Mszach św. u księży w zakrystii oraz na plebanii w godzinach kancelaryjnych.

6. Próby Scholi odbywają się w każdy piątek po wieczornej Mszy św. / o godz. 18.00 /. Zapraszamy nowe dziewczęta i nowych chłopców do scholi parafialnej.

7. Spotkanie dzieci Maryi, w sobotę o godz. 10.00 – zapraszamy dziewczynki do uczestnictwa w tej formacji religijnej działającej przy naszej parafii.

8. Spotkanie Apostolstwa Młodzieży będzie w piątek o godz. 19.00. Zapraszamy nowych młodych ludzi do tej grupy działającej w naszej parafii.

9. Z okazji zbliżającego się święta Wszystkich Świętych młodzież zaangażowana przy parafii, tradycyjnie już będzie sprzedawać znicze po Mszach św.. Dochód przeznaczony będzie na potrzeby grupy. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję.

10. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Spokojnej i miłej niedzieli . Dobrego i bogatego w dary Boże całego tygodnia.