Ogłoszenia duszpasterskie: XXIX Niedziela Zwykła – 17.10.2021

XXIX Niedziela Zwykła

17.10.2021

Pan Jezus nie pozostawia nam żadnej wątpliwości, iż prawdziwa wielkość człowieka objawia się w takiej miłości, która jest gotowa służyć. Zaś ostateczną jej miarą i wypływającą z niej służbą jest dar swojego życia dla innych. To zadanie jest realizacją chrześcijańskiego powołania, które polega na tym, abyśmy naśladowali Chrystusa, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz by służyć i dać swoje życie na okup za wielu ( Mk 10,45)

Dzisiaj w naszej parafii gościmy wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze dzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt Adopcji Miłości, gdzie celem jest wsparcie najuboższych dzieci, z krajów Trzeciego Świata, w ich edukacji.

W zeszłą niedzielę do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z okazji Dnia Papieskiego została zebrana ofiara w wysokości 1552 złotych. Za tydzień składka pod chórem na potrzeby naszego Kościoła i Parafii. Za wszystkie złożone ofiary; składamy – Bóg zapłać.

a. W poniedziałek, 18 października – święto Św. Łukasza, ewangelisty

b. W środę, 20 października – wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji,

c. W piątek , 22 października – wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża

d. W sobotę, 23 października – wspomnienie Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa,

2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 prowadzony przez Służbę liturgiczną. Ze względu na nabożeństwo fatimskie nie będzie różańca o godz. 13.30. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

3. We wtorek, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia będzie po Mszy św. podczas nabożeństwa różańcowego. W tygodniu różaniec po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 13.30.

4. Zachęcamy wszystkich do modlitwy różańcowej. Szczególnie zapraszamy Róże Różańcowe i dzieci ze szkoły podstawowej. Podobnie jak w zeszłym tygodniu prosimy o przybycie do kościoła na różaniec:

W poniedziałek – kl. 1 i 2 ; we wtorekkl. 4 ; w środę – kl. 5 ; w czwartek – kl. 6 ; w piątek – kl. 7. Zapraszamy rodziców, aby choć raz w tygodniu przyszli ze swoimi dziećmi na modlitwę. Uczniów z klas 3 i 8 zapraszamy codziennie na różaniec.

5. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki ze zmarłymi można składać po Mszach św. u księży w zakrystii oraz na plebanii w godzinach kancelaryjnych. Można również zamawiać Msze św. na rok 2022.

6. Z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych młodzież zaangażowana przy parafii, tradycyjnie będzie sprzedawać znicze w przyszłą niedzielę po Mszach św.. Dochód przeznaczony będzie na potrzeby grupy. Serdecznie zapraszamy do zakupienia zniczy u naszej młodzieży.

7. Dziękujemy wszystkim honorowym krwiodawcom za oddanie krwi w zeszłą niedzielę. Pragniemy również podziękować wszystkim, którzy pomogli w akcji krwiodawstwa: Strażakom za organizację i udostępnienie strażnicy, piekarni Jakub za placki, którymi mogli się poczęstować krwiodawcy i obsługa medyczna. Wszystkich oddających krew było 30 osób, co dało 13 litrów krwi.

8. Ks. Jan Gacek, bardzo serdecznie dziękuje wszystkim obecnym na pogrzebie jego mamusi – za modlitwę i zamówione Msze.

9. Po Mszy można nabyć naszą gazetkę parafialną, oraz prasę katolicką.

Dobrego i bogatego w dary Boże całego tygodnia.

Spokojnej i miłej niedzieli .