Ogłoszenia duszpasterskie: XXIV Niedziela Zwykła – 16.09.2018

XXIV Niedziela Zwykła

16.09.2018

Przeżywamy 24 niedzielę zwykłą. Każda niedziela jest małą Wielkanocą. Dlatego jesteśmy zaproszeni na wspólne sprawowanie Eucharystii, by celebrować paschalne tajemnice Chrystusa. Jako wspólnota Kościoła jesteśmy powołani do pójścia zwycięską drogą Zmartwychwstałego,  z całym bagażem codziennych trosk, kłopotów i obaw. Krocząc drogami codzienności z Nim, doświadczymy płynącej  radości wielkanocnego poranka.

W dniu dzisiejszym pod chórem składka na potrzeby naszej świątyni. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

Przy wyjściu z kościoła, z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, ofiarą (do puszek) wspieramy Radio Anioł Beskidów.

Liturgiczne obchody tygodnia:

1. We wtorek, 18 września – święto  św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
  2. W czwartek, 20 września – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
  3. W piątek, 21 września – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
  4. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.
  5. We wtorek, po wieczornej Mszy świętej, spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną i prasę katolicką. Zachęcamy do czytania i pogłębiania wiedzy religijnej.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli

i szczęśliwego nowego tygodnia.