Ogłoszenia duszpasterskie: XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020

XXIV Niedziela Zwykła

13.09.2020

W kontekście otaczającej nas rzeczywistości, która nie zawsze rysuje się w jasnych barwach, jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do budowania cywilizacji opartej na umiejętności przebaczania. To trudne zadania, zwłaszcza w obliczu wezwania do przebaczania ludziom nam nieprzychylnym. Gromadzi nas dziś, na Eucharystii Jezus dający wspaniałą lekcję wybaczania. Umocnieni łaską Bożą odrzućmy wszelkie uprzedzenia i podejmijmy trud szukania wszelkich płaszczyzn porozumienia z drugim człowiekiem.

Rozpoczynamy dziś coroczny Tydzień Wychowania. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.

a. W poniedziałek, 14 wrześniaświęto Podwyższenia Krzyża Świętego,

b. We wtorek, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

c. W środę, 16 września – wspomnienie Św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

d. W piątek, 18 września – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. W tym dniu modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątki miesiąca

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00, a następnie Msza św.

3.  Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek, po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do udziału.

4.  Spotkanie z rodzicami dzieci z klas trzecich w czwartek, 17 września, po Mszy św. wieczornej.

5. W przyszłą niedzielę, 20 września, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek będziemy wspierać Diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Za tydzień w niedzielę składka pod chórem na potrzeby naszej parafii.

6. Zgodnie z wolą rodziny w sobotę,  19 września, o godz. 11.00 odbędzie się w naszej parafii uroczysty pogrzeb z honorami państwowymi, Żołnierza Wyklętego, Mieczysława Kozłowskiego ps. „Bunt”, „Żbik”. Zapraszamy do udziału we Mszy św. i uroczystościach pogrzebowych. Niech nasza obecność będzie wyrazem patriotyzmu i przywiązania do takich wartości  jak: Bóg, Honor, Ojczyzna. Po Mszy św. będą rozdawane broszurki związane z osobą Mieczysława Kozłowskiego i Żołnierzami Wyklętymi.

7. Za 2 tygodnie tj. 27.09. w naszej parafii akcja krwiodawstwa, którą zatytułowaliśmy „100 litrów krwi na 100 lecie urodzin Jana Pawła II”. Będzie również możliwość zadeklarowania się  do zostania dawcą szpiku kostnego. Na naszej stronie internetowej oraz w gazetce zostały zamieszczone warunki – kto może oddać krew! Wśród dawców rozlosujemy dwie nagrody. Jedną sponsorują: ks. Proboszcz z księdzem wikariuszem, a do drugiej nagrody zachęcamy kogoś z parafian. Jeżeli byłoby więcej sponsorów to będzie więcej nagród!

8. Pragniemy poinformować, że Pani katechetka Barbara Jabłońska, przeszła już na całkowitą emeryturę tym samym rezygnując z pracy nauczyciela religii. Dziękujemy Jej serdecznie za pracę katechetyczną w naszej parafii i życzymy obfitych darów Bożych oraz zdrowia na dalsze lata życia.

Od września nowym nauczycielem religii za Panią Jabłońską został P. Michał Fryś – organista. Życzymy Mu, asystencji Ducha św. w nauczaniu prawdy Bożej oraz obfitego błogosławieństwa w pracy katechetycznej i wychowawczej.

9. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszego odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia oraz Dożynek parafialnych. Szczególne dziękujemy : Panu Januszowi – kościelnemu za dodatkowy trud włożony w przygotowania odpustu. Panu Organiście – Michałowi za przygotowanie oprawy muzycznej wraz ze scholą, która ubogaciła liturgię swoim śpiewem; Służbie lituricznej; Pani Zofii Moskwik za zrobienie wieńca dożynkowego i pomoc w przygotowaniach; Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za obecność i poczęstunek plackami, i chlebem ze smalcem; Piekarni Jakub za chleb i ciasto; P. Mieczysławowi Rakowskiemu za ofiarowane owoce; P. Cibor za ofiarowane słoneczniki na wystrój kościoła; P. Łysoń za udekorowanie krzyża misyjnego; Pocztom sztandarowym – Strażaków i Honorowej Straży NSPJ za obecność; P. Bercal za pomoc w wykonaniu dekoracji kościoła na uroczystość odpustową; Delegacji składającej życzenia ks. Jubilatowi Janowi Sopickiemu. Wszystkim za obecność i wspólną modlitwę bardzo dziękujemy.

10. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Błogosławionej niedzieli i moc darów Bożych do dobrego pełnienia codziennych obowiązków.