Ogłoszenia duszpasterskie: XXIII Niedziela Zwykła – 09.09.2018

XXIII Niedziela Zwykła

09.09.2018

Miewamy czasem bardzo poważny problem komunikacji, z Bogiem i drugim człowiekiem. Z różnych powodów doświadczamy bezradności i milczenia w procesie prowadzenia dialogu. Umiejętność rozmowy jest konieczna dla budowania relacji i wspólnoty. Pan Bóg kieruje do nas swoje słowo, uczy nas trudnej sztuki słuchania, ale i dawania odpowiedzi na docierające treści.

Rozpoczynamy dziś coroczny Tydzień Wychowania. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

a. W czwartek, 13 września – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

b. W piątek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

c. W sobotę, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W tym dniu w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku – Białej Hałcnowie o godz. 10.00 Msza św. dziękczynna za 25 lat koronacji Piety Hałcnowskiej. Ks. Biskup Ordynariusz zaprasza do uczestnictwa w tych uroczystościach wszystkich diecezjan.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 będzie prowadzony przez Krąg Biblijny. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie.

3. Za tydzień niedzielę, 16 września, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Pod chórem zbierana będzie składka na potrzeby naszej parafii.

4. Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych będzie w wtorek, 11 września po Mszy św. wieczornej.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek, 13 września po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębiać wiedzę biblijną.

6. W sobotę, 15 września, po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolstwa Młodzieży. Zapraszamy wszystkich, należących do tej grupy młodzieżowej, ale również zachęcamy do przybycia na spotkanie innych młodych, aby pogłębiali swoje życie religijne.

7. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Błogosławionej niedzieli

i moc darów Bożych

w pełnieniu obowiązków rodzinnych i zawodowych.