Ogłoszenia duszpasterskie: XXIII Niedziela Zwykła – 08.09.2019

XXIII Niedziela Zwykła

08.09.2019

Usłyszeliśmy głos Jezusa Chrystusa wzywający nas do pójścia za Nim; w Jego imię zebraliśmy się na niedzielnej liturgii. Jesteśmy gotowi, aby słuchać Jego słowa i karmić się Chlebem eucharystycznym. Ta decyzja niesie za sobą konsekwencje dla naszego życia: chodzi o to, by je prowadzić, naśladując we wszystkim Pana. Podczas sprawowania Eucharystii wejdźmy we wspólnotę z Nim i nawzajem ze sobą, aby odważnie pójść Jego śladem oraz kształtować naszą codzienność zgodnie z wyznawaną wiarą.

Rozpoczynamy dziś coroczny Tydzień Wychowania. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II.

a. W piątek, 13 września – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
b. W sobotę, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. w intencjach nowennowych z racji drugiego wtorku miesiąca. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszycielki – Patronki naszej parafii.

3. W sobotę, 14 września, odbędzie się modlitewne czuwanie dekanatu andrychowskiego pod Krzyżem Jubileuszowym w związku z podpaleniem kaplicy na Wzgórzu Miłosierdzia w Zagórniku. Rozpoczęcie przy kościele w Zagórniku o godz. 10.00. Msza św. ekspijacyjna na wzgórzu pod krzyżem o godz. 11.00. Szczegóły na plakacie zamieszczonym w gablotce przy kościele. Zapraszamy do uczestnictwa i modlitwy.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 prowadzony przez Krąg Biblijny. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie.

5. Również w przyszłą niedzielę 15 września obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek będziemy wspierać Diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Za tydzień w niedzielę składka pod chórem na potrzeby naszej parafii.

6. Serdecznie dziękujemy P. Mieczysławowi Rakowskiemu za bezpłatne ofiarowane nam owoce z racji odpustu i dekanalnego spotkania księży na plebanii w Rzykach. Także dziękujemy P. Marii Sztuce za bezpłatne obszycie obrusów na nowo wykonane stoły do jadalni na naszej plebanii.

7. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć naszą gazetkę parafialną i prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

Błogosławionej niedzieli i moc darów Bożych

w pełnieniu obowiązków rodzinnych i zawodowych.