Ogłoszenia duszpasterskie: XXII Niedziela Zwykła – Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia – 01.09.2019

XXII Niedziela Zwykła

Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia

01.09.2019

Obchodzimy Uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia. Zawierzamy Jej opiece całą naszą parafię szczególnie tych, którzy doznają szczególnego utrapienia w swoim życiu. Boga, przez wstawiennictwo Maryi chcemy prosić, w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej, aby dramat wojny nie dotykał żadnych narodów na świecie i dziękujemy za dar pokoju w naszej ojczyźnie.

Dziś także, dziękujemy Panu Bogu za dar tegorocznych plonów i za wszystkich pracujących na roli, jednocześnie prosimy o to, by nikomu nie brakowało codziennego pożywienia.

Suma odpustowa o godz. 11.30, którą odprawi i wygłosi kazanie Ks. Kan. Jan Nalepa.

a. We wtorek, 3 września – wspomnienie Świętego Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
b. W sobotę, 7 września – wspomnienie Świętego Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika,

2. We wtorek, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej.

3. W poniedziałek, 2 września rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzieży gimnazjalną i szkół średnich na Mszę św. o godz. 8.00 podczas, której prosić będziemy Boga, by opiekował się nami i udzielał potrzebnych łask w czasie całego roku szkolnego. Rodziców prosimy o zadbanie, aby dzieci rozpoczęły ten kolejny rok nauki z Panem Bogiem.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby Bożej, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu sercu Najświętszej Maryi Panny. Spowiedź codziennie przed Mszą. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od 16.00 – 17.00. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i w piątek w czasie spowiedzi.

5. Z posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

6. W Przyszłą niedzielę, 8 września, rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania. Sładka za tydzień przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

7. Spotkanie Honorowej Straży NSPJ w przyszłą niedzielę, po Mszy św. porannej.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości odpustowej i dożynkowej.

9. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Dobrej niedzieli.

Czas wakacji i urlopów się kończy, życzymy, byśmy z Bożą pomocą

na nowo rozpoczęli naukę i pracę.