Ogłoszenia duszpasterskie: XXII Niedziela Zwykła – 02.09.2018

XXII Niedziela Zwykła

02.09.2018

Obchodzimy dziś Uroczystość odpustową ku czci, Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia. Zawierzamy Jej opiece całą naszą parafię szczególnie tych, którzy doznają szczególnego utrapienia w swoim życiu.

Dziś także, dziękujemy Panu Bogu za dar tegorocznych plonów i za wszystkich pracujących na roli, jednocześnie prosimy, aby nikomu nie brakowało codziennego pożywienia.

a. W poniedziałek, 3 września – wspomnienie Świętego Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
b. W piątek, 7 września – wspomnienie Świętego Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika,
c. W sobotę, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny,

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby Bożej, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź codziennie przed Mszą. W czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od godz. 16.00 – 17.00.
W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 nowenna modlitewna za Ojczyznę z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Zapraszamy wszystkich, do modlitwy za naszą Ojczyznę. Dzieci, młodzież gimnazjalną i szkół średnich oraz wszystkich zachęcamy do spowiedzi i uczestnictwa we Mszy św. zarówno w w czwartek jak i w piątek. W pierwszy piątek, Msza św. rano o 6.30 i po południu o 17.00. Cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i w piątek w czasie spowiedzi.

3. Z posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

4. W poniedziałek, 3 września rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, dzieci, młodzież gimnazjalną i szkół średnich na Mszę św. o godz. 8.00 podczas, której prosić będziemy Boga, by opiekował się nami i udzielał potrzebnych łask na czas całego roku nauki. Rodziców prosimy o zadbanie, aby dzieci rozpoczęły ten kolejny rok nauki z Panem Bogiem.

5. W Przyszłą niedzielę, 9 września, rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania. Sładka za tydzień przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

6. Od przyszłej niedzieli, 9 września, wracamy do sprawowania Mszy św. o godz. 14.00.

7. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. porannej.

8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w przygotowanie dzisiejszej uroczystości odpustowej i dożynkowej, a szczególnie – Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich.

9. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

.

Dobrej niedzieli.

Czas wakacji i urlopów się kończy.

Życzymy, abyście z Bożą pomocą na nowo rozpoczęli naukę i pracę.