Ogłoszenia duszpasterskie: XX Niedziela Zwykła – 18.08.2019

wpis w: Ogłoszenia | 0

XX Niedziela Zwykła

18.08.2019

W wielu miejscach na świecie, niestety panuje wojna. Niesprawiedliwość i brak poszanowania godności człowieka i jego wolności leżą z reguły u podłoża każdego konfliktu zbrojnego. Jezus Chrystus nie chciał ani podejrzanych kompromisów, ani wątpliwego pokoju. Za pokój między ludźmi a Bogiem oddał swoje życie. To jest Ofiara, która rodzi prawdziwy pokój dla świata. Aby go osiągnąć, wyznawcy Chrystusa muszą czasami wypowiedzieć się w sposób bardzo zdecydowany, nawet jeżeli spotkają się ze sprzeciwem i niezrozumieniem. Pan umacnia nas swoim przykładem i daje siłę do budowania atmosfery pokoju pośród ludzi.

 

 

Składka dzisiaj na potrzeby naszej Parafii. Za złożone ofiary; składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:
a. We wtorek, 20 sierpnia – wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
b. W środę, 21 sierpnia – wspomnienie Św. Piusa X, papieża
b. W czwartek, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
c. W sobotę, 24 sierpnia – wspomnienie Świętego Bartłomieja, apostoła.

2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 prowadzony przez Ruch Domowego Kościoła – Oazę Rodzin. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie.

3. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej.

4. W sobotę 24 sierpnia, odbędzie się po raz jedenasty spotkanie modlitewne wiernych z Republiki Czeskiej oraz Słowacji i Polski. Początek o godzinie 9:15 w kościele Matki Bożej Frydeckiej w Jaworzynce Trzycatku, skąd wyruszy procesja do ołtarza polowego na tzw. Trójstyku.

5. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

 

Miłego wypoczynku wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach

Niech łaska Boża wspomaga was w codziennych trudach życia.