Ogłoszenia duszpasterskie: XX Niedziela Zwykła – 16.08.2020

XX Niedziela Zwykła

16.08.2020

Żyjemy w oczekiwaniu na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa i mamy świadomość, że na ziemi nie posiadamy trwałego domu. Bóg przygotował dla nas niewidzialne dobra. Uczestnicząc w Liturgii Eucharystycznej Bóg pragnie wlać w nasze serca gorącą miłość ku sobie, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia.

1. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30, modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o godz. 11.00 prowadzony przez Ruch Domowego Kościoła – Oazę Rodzin. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie
  2. W dniu dzisiejszym składka pod chórem na potrzeby naszej parafii. Dzisiejszy dzień też jest dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Ofiarą do puszek możemy wesprzeć to dzieło pomocy dla ofiar wybuchu w Libanie. Za Wasze ofiary i wsparcie składamy serdeczne podziękowania i Bóg zapłać.
    a. W poniedziałek 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka, prezbitera,
    b. W czwartek, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
    c. W piątek, 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża. W tym dniu czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca.
    d. W sobotę, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
  4. Dziękujemy naszym parafianom za ofiarowanie i udekorowanie naszej świątyni kwiatami – słonecznikami
  5. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszycielki – Patronki naszej parafii.
  6. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Radosnego świętowania niedzieli.

Dobrego odpoczynku dla wszystkich

przebywających na wakacjach i urlopach.