Ogłoszenia duszpasterskie: XXI Niedziela Zwykła – 23.08.2020

XXI Niedziela Zwykła

23.08.2019

Gromadzimy się przed Panem w 21 niedzielę zwykłą, aby wysławać Go za Jego dzieło zbawienia dokonane mocą tajemnicy paschalnej. W swoim Synu Bóg objawił nam swoje miłosierdzie. Mamy nadzieję i głęboko wierzymy, iż możemy zanosić przed Boży tron nasze pokorne i godziwe prośby, ufając, że – jeśli jest taka wola Boża – zostaniemy wysłuchani. Niech ta świadomość mobilizuje nas do jak najlepszego udziału w liturgii.

1. W zeszłą niedzielę na potrzeby kościoła została zebrana ofiara w wysokości 8180 zł. Natomiast do puszek na pomoc ofiarom wybuchu w Libanie została zebrana ofiara w wysokości 1921 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary na te cele.

Liturgiczne obchody tygodnia:
a. W poniedziałek, 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, apostoła
b. W środę, 26 sierpnia – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
c. W czwartek, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki

d. W piątek, 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
e. W sobotę, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej.

3. Już dziś informujemy, że w niedzielę, 6 września, odbędzie się odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Suma odpustowa o godz. 11.30. Podczas tej Mszy św. podziękujemy również Panu Bogu za dar tegorocznych plonów. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich parafian, a szczególnie gospodarzy, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, Poczty sztandarowe: Strażaków, Górników, Honorowej Straży NSPJ.

4. Po Mszy św. można nabyć u ministrantów gazetkę parafialną i prasę katolicką

.

Radosnego świętowania niedzieli.

Dobrego odpoczynku dla wszystkich

przebywających na wakacjach i urlopach.