Ogłoszenia duszpasterskie: XVIII Niedziela Zwykła – 31.07.2022

W przywołanej dziś przypowieści Pan Bóg zwraca się do człowieka, który całą ufność złożył
w nagromadzonym przez siebie bogactwie: Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował? ( Łk 12,20 ). Tym samym Jezus pragnie nas przekonać, że budowanie szczęścia wyłącznie na dobrach materialnych jest złudzeniem; dobra te  dają bowiem człowiekowi bezpieczeństwo tylko iluzoryczne. Śmierć może te wszystkie dobra wyrwać z rąk w każdym momencie. Przychodząc niespodziewanie sprawia, że wszystko, co zgromadził, zaplanował, poświęcił, nagle traci zupełnie na wartości, okazując się – jak mówi mędrzec Kohelet w pierwszym czytaniu – marność nad marnościami (Koh 1,2).

W zeszłą niedzielę na środki transportu – dzieło pomocy dla misjonarzy – zebraliśmy 1648 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary na te cele.

a.  W poniedziałek, 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguriego, biskupa i doktora Kościoła.

b.  W środę, 4 sierpnia – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

c.  W sobotę, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu o godzinie 8.00 w sanktuarium św. Józefa Bilczewskiego w wilamowicach zostanie celebrowana Eucharystia na rozpoczęcie diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę.

2. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.00. Następnie Msza św. Zapraszamy na modlitwę za wstawiennictwem Matki Bożej. W tym dniu spełniając zwykłe warunki, można uzyskać tzw. odpust zupełny Porcjunkuli.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się nowe powołania do służby w Kościele Chrystusowym oraz oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msza św. w piątek rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 17.00. Spowiedź codziennie przed Mszą.  W  czwartek spowiedź od godz. 16.30 – 17.00, w piątek od godz. 16.00 – 17.00. W czwartek i piątek w czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Msza św. rano o godz. 7.30. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z nowenną do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.

4. Z posługą do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00. Chorych można zgłaszać do czwartku.

5. Na prawym bocznym ołtarzu znajduje się Parafialna Księga Trzeźwości w związku z miesiącem abstynencji zachęcamy do rezygnacji z picia alkoholu i do wpisywania się do tej księgi z odnotowaniem, na jak długi czas, podejmiemy abstynencję. Nasza abstynencja, ma pomóc wyrwać się z nałogu wszystkim uzależnionym oraz ma promować, trzeźwy styl życia.

6. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie odpustu ku Czci naszego Patrona św. Jakuba.

7. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłego wypoczynku niedzielnego

oraz błogosławieństwa Bożego na każdy dzień nowego tygodnia.