Ogłoszenia duszpasterskie: XVIII Niedziela Zwykła – 05.08.2018

XVIII Niedziela Zwykła

05.08.2018

Człowiek potrzebuje do życia pokarmu, odzienia, pracy mieszkania. Te wszystkie potrzeby dotyczą troski o chleb. W modlitwie Pańskiej Jezus uczy nas, abyśmy prosili Boga o ziemski chleb, ale zwraca uwagę na potrzebę zaspokojenia głodu duchowego: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych/ J 6,35/. Dlatego Jezus mówi sam o sobie: Ja jestem chlebem życia. Kto przychodzi do Jezusa Chrystusa, już nie pragnie ani nie odczuwa głodu, gdyż On sam daje się jako Chleb, który obdarza życiem wiecznym. Podczas Eucharystii przychodzi po raz kolejny w takiej postaci.

Składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

a. W poniedziałek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu o godz. 8.00 w bazylice Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie Msza na rozpoczęcie pieszej diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę.
b. W środę, 8 sierpnia – wspomnienie Świętego Dominika, prezbitera,
c. W czwartek, 9 sierpnia – święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy,
patronki Europy,
d. W piątek, 10 sierpnia – święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika,
e. W sobotę, 11 sierpnia – wspomnienie Świętej Klary, dziewicy. W tym dniu o godzinie 14.00 na wałach jasnogórskich będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie pieszej pielgrzymki naszej diecezji.

2. Na prawym bocznym ołtarzu znajduje się Parafialna Księga Trzeźwości w związku z miesiącem abstynencji zachęcamy do rezygnacji z picia alkoholu i do wpisywania się do tej księgi z odnotowaniem na jak długi czas podejmiemy abstynencję.

W związku z 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości jesteśmy zachęceni przez Pasterzy kościoła w Polsce do 100-tu dniowej abstynencji od 4 sierpnia do 11 listopada. Nasza abstynencja ma pomóc wyrwać się z nałogu wszystkim uzależnionym oraz ma promować trzeźwy styl życia.

3. Dziękujemy serdecznie tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej w zeszłą niedzielę.

4. Po Mszy św. u ministrantów można nabyć gazetkę parafialną i prasę katolicką.

Miłej niedzieli, dobrego wypoczynku

i błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.